Aproape 200 de clădiri din București nu au apă caldă, din cauza unor avarii

62079938
Pro TV

198 de imobile din Capitală nu au apă caldă, ca urmare a unor avarii produse pe reţelele primare sau secundare.

Astfel, conform unor informaţii postate pe site-ul Companiei Municipale Termoenergetica, citat de Agerpres, situația este următoarea:

-► În Sectorul 1 au fost afectate 52 de imobile, iar avariile urmează să fie remediate în cursul zilei de joi. Este vorba despre imobile de pe str. Floreasca, str. Andrei Popovici, str. Nicolae Constantinescu, str. George Călinescu, str. Ştefan Protopopescu, str. Aricescu Constantin, str. Puţu lui Zamfir, str. Av. Protopopescu, bd. Ion Mihalache, bd. Banu Manta, str. Barbu Delavrancea.

-► În Sectorul 3 sunt afectate 105 imobile, în cazul cărora avariile urmează să fie remediate în cursul nopţii de marţi spre miercuri. Este vorba despre blocuri din zonele: bd. Camil Ressu, str. Complexului, str. Papiu Ilarian, bd. Liviu Rebreanu, str. Ion Ţuculescu, str. Baba Novac, str. Reconstrucţiei, str. Câmpia Libertăţii, str. Plutei, str. Cpt. Licăreţ, str. Gheorghe Pătraşcu, Intrarea Patinoarului, bd. Basarabiei.

-► Sectorul 4, şapte imobile au fost afectate de avarii pe reţeaua secundară, care urmează să fie remediate în jurul orei 13,00 (str. Pridvorului) şi, respectiv, în cursul nopţii de marţi spre miercuri (bd. Constantin Brâncoveanu, str. Dorohoi).

-► Sectorul 5 - 12 imobile sunt afectate, printre care şi trei instituţii, iar furnizarea apei calde ar urma să fie reluată în cursul nopţii de miercuri spre joi (str. Portocalelor, Splaiul Independenţei) şi, respectiv, marţi, în jurul orei 15,00 (Calea 13 Septembrie, str. Lacul Plopului, str. Şerbota).

-► În Sectorul 6 au rămas fără apă caldă 22 imobile, printre care şi două instituţii, iar avariile vor fi remediate marţi, în jurul orei 24,00.

 

 

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
Citește și...
Imagini șocante într-un magazin din Iași. Un bărbat bate cu o violență extremă o femeie fără apărare

Un individ de 31 de ani din județul Iași a fost arestat preventiv după ce a bătut o vânzătoare, într-un magazin. Femeia a ajuns la spital. Scena violentă a fost înregistrată de camerele de supraveghere.

Cât costa o masă de Paște în România acum 100 de ani. ”Mulți oameni n-au gustat carne de miel. S-au mulțumit să aibă vacă”

Românii se plângeau și acum 100 de ani de prețurile dinaintea Paștelui, iar documentele vremii arată că și în 1916 oamenii constatau că ”înainte era mai bine”. 

Bătaie în parcarea unui magazin din Tecuci. Scenele au fost surprinse de o cameră de supraveghere

Un conflict izbucnit în parcarea unui magazin din Tecuci a dus la mai multe coliziuni, dar și la deschiderea a 5 dosare penale. Scenele au fost surprinse de o cameră de supraveghere.

Recomandări
Negocieri de pace între SUA și Iran, organizate în Pakistan. JD Vance: ”Suntem cu siguranță dispuși să le întindem mâna”

Negocierile de pace dintre Washington și Teheran intră într-o fază dificilă. Sâmbătă, 11 aprilie, în Pakistan, au loc discuții între delegația iraniană și oficiali americani, în contextul unui armistițiu fragil, convenit la începutul săptămânii.

Unde a fost surprins Nicușor Dan la slujba din Vinerea Mare, alături de un lider PSD. ”Acolo unde, de fapt, trebuie să fie”

Preşedintele Nicuşor Dan a participat la slujba din Vinerea Mare oficiată la Mănăstirea Cornu, informaţia fiind făcută publică de preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Virgiliu Nanu.

De la ”vreau să fiu doctor” la călugăr clopotar. Povestea frumoasă a Părintelui Lavrentie de la Mănăstirea Petru Vodă

Părintele Lavrentie de la Mănăstirea Petru Vodă a povestit într-un interviu realizat de jurnalistul Alex Dima cum a ajuns să compună melodii la clopote după ce a visat una dintre ele cu ani înainte, fără să știe că o va putea vreodată cânta.