Proteste în Capitală după ce Primăria a demis-o pe Dorina Lazăr

×
Publicitate

Prostest al actorilor şi al regizorilor vineri dimineaţa, în Bucureşti, după ce actriţa Dorina Lazăr a fost demisă de Primăria Capitalei din funcţia de director al Teatrului Odeon, fără nicio explicaţie.

Actriţa susţine că a deranjat Primăria când s-a luptat pentru spaţiul pe care Teatrul Odeon îl ocupă în Giuleşti, dar acesta a fost acordat Operei Comice pentru Copii.

Demiterea a venit prin curier, la doar câteva zile după ce Dorina Lazăr fusese reconfirmată în funcţie şi primise notă 9,23 la evaluare.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Femeie din Huși, căutată de zeci de oameni după ce a dispărut de acasă

Daniela Mihu, o femeie în vârstă de 47 de ani din Huși, este căutată de zeci de localnici și un număr impresionant de forțe de ordine, după ce a dispărut de acasă în ziua de 27 august.

Loto 6/49. Premiul cel mare a fost câștigat cu un bilet jucat în Vaslui

Premiul la categoria I in valoare de 11.906.912,95 lei (peste 2,6 milioane euro) a fos câştigat joi, cu un bilet jucat la o agenţie din Barlad, preţul biletului fiind de 148,90 lei.

Avertismentul specialiștilor de Ziua Limbii Române. Cum arată o conversaţie între adolescenţi

Dacă vrem ca Româna să nu fie uitată, trebuie să îi dăm "share" şi să folosim cât mai multe cuvinte din ea, ne atrag atenţia specialiştii astăzi, când sărbătorim Ziua Limbii Române.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.