Nicolaescu, despre declaratiile lui Basescu: Daca nu ne intelegem, e motiv pentru o noua suspendare

60453489

Viceliderul deputatilor PNL, Eugen Nicolaescu, a declarat, marti, ca declaratiile presedintelui Tarian Basescu ar fi un motiv pentru a fi din nou suspendat, el aratand ca "lupul isi schimba parul, dar naravul ba". 

"As avea mai multe variante de raspuns sau de comentat. Una s-ar referi la faptul ca lupul isi schimba parul, dar navarul ba. Deci, cu alte cuvinte, presedintele Traian Basescu nu s-a facut bine in aceasta vacanta si continua sa spuna prostii sau lucruri trasnite", a spus Nicolaescu.

El crede ca Basescu nu a invatat nimic din lectia suspendarii.

"O alta varianta de comentat ar fi ca inca nu a invatat nimic, din pacate, din lectia suspendarii, din lectia demiterii si eu sper ca in continuare sa reusim sa ne intelegem, dar daca nu, e un motiv pentru a fi din nou suspendat", a precizat Nicolaescu.

Reprezentantul liberal a facut aceste comentarii in replica la declaratiile de marti ale presedintelui Traian Basescu.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Sarbu: Antonescu va reveni in Senat miercuri, pana atunci a fost prelungita delegarea pentru Filip

Liderul senatorilor PSD, Ilie Sarbu, a precizat, marti, ca delegarea vicepresedintelui Senatului, Petru Filip (PSD), pentru asigurarea conducerii Senatului se prelungeste automat. 

Basescu, prima aparitie: O majoritate parlamentara a crezut ca poate face tandari statul de drept

Presedintele Traian Basescu a tinut primul discurs dupa invalidarea referendumului organizat pentru demiterea sa si intoarcerea la Palatul Cotroceni. El a vorbit in fata diplomatilor romani, la Palatul Cotroceni.

Deputatii Viorel Balcan si Stefan Pirpiliu si-au anuntat in plen demisiile din PDL

Deputatii Viorel Balcan si Stefan Pirpiliu si-au anuntat, luni, in plenul Camerei Deputatilor, demisiile din PDL.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.