Limbaj șocant la adresa primarului Clotilde Armand. Ce ar fi spus despre ea un consilier PSD

62194967
Agerpres

Președintele Consiliului Județean Vrancea, liberalul Cătălin Toma, îl acuză pe consilierul județean PSD Ioan Micu de limbaj violent la adresa primarului sectorului 1, Clotilde Armand.

Conform sursei citate, social-democratul a jignit-o pe Clotilde Armand, ”aplaudând indirect modul în care aceasta a fost agresată în București” cu un ”comentariu incalificabil”: ”În Franța era răpită și violată zile în șir”.

Mesajul președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma:

”Consilierul județean PSD Ioan Micu a depășit orice limită a bunului simț în ceea ce privește exprimarea pe paginile de socializare. Social-democratul a jignit-o pe Clotilde Armand, primarul sectorului I al Capitalei, ”aplaudând” indirect modul în care aceasta a fost agresată în București.

”În Franța era răpită și violată zile în șir”. Acesta este comentariul incalificabil postat de Micu, personaj care și-a dat arama pe față, oferind publicului măsura caracterului său îndoielnic. În condițiile în care Ioan Micu este consilier județean, gestul său afectează și imaginea instituției, motiv pentru care solicit public conducerii PSD Vrancea (care o mai fi că nu se știe prea bine), sancționarea membrului social-democrat pentru derapajul de care a dat dovadă.

Trebuie să ne delimităm clar de astfel de ieșiri necontrolate. Respectul și decența trebuie să primeze indiferent de culoarea politică a celor care ajung să aibă opinii contrare” - a scris pe Facebook președintele CJ Vrancea.

Mesajul despre care vorbește președintele CJ Vrancea vine la puțin timp după ce Clotilde Armand a anunțat miercuri dimineață că a fost agresată în trafic, la stopul unui semafor, de un bărbat care i-a bătut cu pumnii în geam și a încercat să-i deschidă și portiera.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
Citește și...
Câștigătorul alegerilor din Ungaria, Peter Magyar, l-a convocat pe liderul UDMR, Kelemen Hunor, la discuții la Budapesta

Liderul partidului Tisza, Peter Magyar, a cărui formaţiune a câştigat alegerile parlamentare desfăşurate duminică în Ungaria, și cel mai probabil viitorul premier al Ungariei, a anunțat că va discuta cu liderul UDMR, Kelemen Hunor, la Budapesta.

Traian Băsescu: „Tandemul Donald Trump - Vladimir Putin a fost bătut măr de poporul maghiar”

Traian Băsescu comentează rezultatul alegerilor de duminică din Ungaria afirmând că „tandemul Donald Trump - Vladimir Putin”, implicat masiv în campania pentru susţinerea lui Viktor Orban, „a fost bătut măr de poporul maghiar”. 

Ilie Bolojan anunță un nou capitol în relația cu Ungaria după victoria lui Péter Magyar. Mesajul premierului

Premierul României, Ilie Bolojan, l-a felicitat pe Péter Magyar pentru victoria în alegerile din Ungaria, subliniind importanța consolidării parteneriatului strategic dintre cele două țări.

Recomandări
Războiul Strâmtorii Ormuz. SUA blochează porturile iraniene, Teheranul amenință întreaga regiune. UE se pregătește de criză

Blocada SUA asupra porturilor iraniene a început luni, la 17.00, ora României, iar Teheranul amenință cu represalii toate porturile din regiune. Petrolul a ”sărit” de 100 de dolari. UE estimează pierderi de 25 miliarde euro de la începutul războiului.

Peter Magyar, despre UE și NATO: ”1.000 de ani maghiarii s-au străduit să fie parte a Europei”. Mesaj către Rusia și China

Peter Magyar, câștigătorul alegerilor din Ungaria, s-a declarat mândru că țara sa este membră UE și NATO, în timp ce poporul maghiar s-a străduit 1.000 de ani să fie parte a Europei. El a mulțumit Rusiei și Chinei că au acceptat rezultatul alegerilor. 

Prețurile la carburanți se schimbă de la o zi la alta. Cu cât se vând motorina și benzina în București

După zilele de sărbătoare, revenim la rutină, care pentru mulți înseamnă și inevitabilele opriri la benzinărie.