Dragnea: ”Ce am făcut noi?”; Bărbat: ”Nimic”. Liderul PSD s-a enervat brusc. VIDEO

×
Publicitate

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a avut un schimb de replici, vineri, cu un participant la mitingul de la Suceava, unde a avut loc conferinţa extraordinară pentru alegerea conducerii organizaţiei judeţene a PSD.

În discursul susţinut, Liviu Dragnea le-a spus celor prezenţi că la alegerile prezidenţiale din acest an România trebuie eliberată de „această căpuşă care se numeşte Iohannis”, transmite News.ro.

Liderul PSD a fost întâmpinat la Suceava cu fanfară şi cântece populare. El a venit împreună cu partenera sa de viaţă, Irina Tănase, şi a făcut o baie de mulţime.

La un moment dat însă, un bărbat a refuzat să dea mâna cu Liviu Dragnea, spunându-i acestuia: „Eu nu dau mâna cu hoţii”. Liderul PSD nu a replicat şi a trecut mai departe, la cei care voiau să îl salute.

În schimb, în timpul discursului în care a lansat noi atacuri la adresa preşedintelui Klaus Iohannis şi a partidelor din opoziţie, liderul PSD a avut un schimb de replici cu unul dintre participanţi, în momentul în care Dragnea a vrut să le vorbească participanţilor despre realizării guvernării PSD.

„Gândiţi-vă... zeci de ani de zile cum nu s-au interesat de satul românesc! Ce am făcut noi?”, a spus Dragnea.

„Nimic!”, a strigat un bărbat aflat între participanţii la miting.

„Nimic eşti tu, ţi-o spun direct! Ai răbdare să-ţi spun ce am făcut noi, mincinosule! Am mărit salariile la medici, aşa cum n-au fost niciodată în România... ”, a replicat Dragnea.

Liderul PSD a lansat un nou atac la adresa preşedintelui

„I-aţi auzit vreodată pe ceilalţi, pe Iohannis şi clica lui, vorbind vreodată de patriotism. Nu, pentru că ei preferă să fie slugi, să fie slugile străinilor. De ce sunt supăraţi pe noi? De ce ne hăituiesc peste tot? De ce vor să ne închidă gura? De ce vor să ne închidă? Pentru că noi scoatem în fiecare zi la iveală toate abuzurile lor”, a afirmat Liviu Dragnea.

„La toamnă vom avea alegeri prezidenţiale. Atunci e momentul în care trebuie să eliberăm România de această căpuşă care se numeşte Iohannis”, a mai spus Dragnea.

 

Articol recomandat de sport.ro
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Citește și...
Președintele României participă la summitul NATO de la Ankara, pe 7-8 iulie. Cu cine se va întâlni Nicușor Dan

Președintele României, Nicușor Dan, va participa, în perioada 7-8 iulie 2026, la reuniunea șefilor de stat și de guvern ai Organizației Tratatului Atlanticului de Nord (NATO), care va avea loc la Ankara, Republica Turcia.

Premierul interimar Ilie Bolojan: Mulțumesc militarilor americani care contribuie la siguranța României

Premierul interimar al României, Ilie Bolojan, a transmis un mesaj, sâmbătă, 4 iulie, de Ziua Independenței Statelor Unite ale Americii, o zi în care, spune el, ”celebrăm națiunea care a influențat semnificativ evoluția lumii moderne”.

Kelemen Hunor, despre criza politică: ”Dacă nu găsim o soluţie, furia oamenilor se va îndrepta împotriva noastră”

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, afirmă că este momentul ca partidele din fosta coaliţie să găsească o soluţie la criza politică actuală, pentru că, în caz contrar, România va avea de pierdut.

Recomandări
După triumful de la Cannes, filmul „Fjord” al lui Cristian Mungiu intră în cursa pentru Premiile Oscar. Costurile sunt uriașe

După succesul de la Cannes, filmul „Fjord”, regizat de Cristian Mungiu, face un pas important spre Oscar. 

Donald Trump și-a trecut în declarația de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca. 927 de pagini de bunăstare | DOCUMENT

Donald Trump și-a trecut în declarația oficială de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca, pe care compania sa de dezvoltare imobiliară urmează să-l ridice în orașul transilvănean. Trump are o avere totală estimată la 6,5 miliarde de dolari.

Bricul Mircea a făcut senzație la parada de Ziua Americii, în New York. ”A fost incredibil!”

Bricul istoric Mircea a participat cu succes la parada organizată de Ziua Americii în New York. Velierul de epocă a putut fi admirat pe râul Hudson timp de 4 ore și poate fi vizitat în Brooklyn până marți.