Dăncilă, întrebată despre soțul său: ”Întâi am fost prieteni, apoi ne-am căsătorit”

62010573
Inquam Photos/ Octav Ganea

Viorica Dăncilă a declarat, duminică seara, că are toată susţinerea din partea familiei şi nu a încercat să o scoată în prim-plan, familia sa dând dovadă de discreţie.

”Am participat cu soţul meu decât la evenimentele în care se impunea acest lucru”, a adăugat ea, potrivit News.ro.

Dăncilă a spus că nu mai are timp să gătească de când a devenit premier, că soţul şi copiii o ajută în gospodărie. Ea a spus că îi place să gătească ciorbe şi sarmale, dar că nu îi ies cozonacii şi a renunţat să mai facă.

Viorica Dăncilă susţine că familia sa este afectată de atacurile la adresa sa şi crede că familia niciunui politician nu ar trebui implicată în scandaluri şi că dacă cineva are ceva de spus că o facă direct celui implicat. “Dacă e ceva de reproşat să-mi reproşeze mie, dar nu trebuie amestecată familia în aceste lucruri”, a spus premierul.

Ea a mai afirmat că nu şi-a schimbat modul de a fi, are acelaşi număr de telefon de 15 ani, regretând că din cauza programului îşi vede rar prietenii, doar la aniversări şi de sărbători.

Dăncilă a mai spus că îi place să meargă în Maramureş şi Bucovina, că are un căţel şi un pisoi și că se uită la câte un film care să o relaxeze. Ea a afirmat că atunci când şi-a întâlnit soţul nu a fost dragoste la prima vedere, ea era elevă şi el student, au fost mai întâi prieteni şi apoi s-au căsătorit.

Viorica Dăncilă regretă că a acordat încrederea ei unor oameni care nu o meritau şi care au dezamăgit-o, fără a pronunţa vreun nume. De asemenea, ea mai regretă că a făcut unele greşeli pe care nu ar fi trebuit să le facă, dar nu a dat niciun exemplu.

Premierul a mai spus că, dacă nu ar fi intrat în politică şi-ar fi continuat cariera de inginer, şi a menţionat că nu s-a gândit ce va face după ce nu va mai ocupa această funcţie.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Viorica Dăncilă, mesaj de Crăciun. Ce le-a transmis românilor

Premierul Viorica Dăncilă a transmis luni românilor un mesaj cu ocazia sărbătoririi Crăciunului, urându-le să aibă parte de sănătate, linişte, belşug şi voie bună.

PNL București, despre Primăria Capitalei și RADET: ”Îi doare în cot”

Președintele PNL București, Cristian Bușoi, o acuză pe primarul general Gabriela Firea că este răspunzătoare de faptul că sute de familii din București suferă în aceste zile de frig, din cauza unei avarii la o rețea RADET.

Ce plan are PSD pentru adoptarea bugetului de stat pe 2019. Parlamentarii, vacanță mică

Surse din PSD au declarat pentru Știrile PRO TV că social-democrații se pregătesc petru o sesiune parlamentară extraordinară, care va fi convocată cel mai probabil la mijlocul lunii ianuarie.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.