Ciolacu, despre declaraţiile lui Corlăţean: Atacurile nu au fost aşa dure, la ce potenţial avem

62103569
Agerpres

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a spus, duminică, la Târgovişte, întrebat despre discursul dur al senatorului Titus Corlăţean, că "atacurile nu au fost aşa dure", comparativ cu potenţialul partidului.

Întrebat dacă afirmaţiile lui Corlăţean despre "peremismele" din partid fac referire la Olguţa Vasilescu, Ciolacu a replicat că nu s-a rostit numele acesteia.

"Atacurile nu au fost aşa dure la ce potenţial avem. Chiar a fost o conferinţă, eu spun, într-o limită a normalităţii. N-am auzit numele doamnei Olguţa Vasilescu pronunţat pe această scenă de către domnul Corlăţean. Sunt ferm convins că a fost o figură de stil, cu adevărat am auzit de un armament greu de mitraliere, acolo şi eu am fost foarte atent. Este părerea domnului Corlăţean şi sunt ferm convins că, dacă îl veţi întreba, are capacitatea să vă răspundă perfect la întrebările dumneavoastră şi să-şi asume cele spuse. Nu a fost o luptă dură, o chiar consider o normalitate", a declarat Ciolacu, în cadrul unei conferinţe de presă desfăşurate la filiala PSD Dâmboviţa.

Senatorul Titus Corlăţean a lansat, duminică, la Conferinţa de alegeri a PSD Dâmboviţa, un atac dur la adresa europarlamentarului Rovana Plumb, criticând modul în care aceasta a condus această organizaţie. El a spus că în partid trebuie să se renunţe "la peremisme" şi "la stilul mitralieră". Corlăţean a atras atenţia că PSD are nevoie de lideri care sunt buni comunicatori.

Deputatul Corneliu Ştefan a fost ales preşedinte al organizaţiei judeţene a PSD Dâmboviţa, el având-o drept contracandidată pe Rovana Plumb.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Titus Corlăţean, atac dur la adresa Rovanei Plumb

Senatorul Titus Corlăţean a lansat, duminică, la Conferinţa de alegeri a PSD Dâmboviţa, un atac dur la adresa europarlamentarului Rovana Plumb, vorbind despre management politic, administrativ şi organizatoric slab.

Ciolacu: Votul pentru moţiune îl vom da în sesiune ordinară

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat duminică, la Târgovişte, că votul pe moţiunea de cenzură va fi dat în cadrul sesiunii ordinare a Parlamentului.

Orban: Voi avea o discuţie cu Anisie privind vizitele în şcoli

Premierul Ludovic Orban a declarat că va avea o discuţie cu ministrul Educaţiei, Monica Anisie, pe tema vizitelor efectuate de aceasta în şcoli, adăugând că ar fi fost preferat ca deplasările să fie făcute fără reprezentanţi ai mass-media.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Alertă pe Dunăre: Guvernul pregătește scenariul extrem pentru Cernavodă. „Răcire în circuit închis”

Pentru a restabili capacitatea de răcire a Centralei Nuclearelectrice (CNE) Cernavodă, astfel încât să fie repusă în funcțiune.