Vladimir Putin, sofer de cursa lunga: va testa o sosea de 2000 de km

×
Publicitate

Premierul rus si-a fixat o noua provocare, urmand sa parcuga doua mii de km spre Siberia la volanul unei masini Lada de culoare galbena, din Habarovsk pana in Cita.

Putin va testa un nou tronson de autostrada care leaga Siberia de Extremul Orient rus si care va fi inaugurata luna viitoare.

Pana acum, in Extremul Orient se putea ajunge doar cu trenul sau avionul. Purtand ochelari de soare si un tricou cu maneci scurte, Putin s-a oprit intai sa faca plinul la o benzinarie.

A pornit apoi la drum escortat de masini negre cu geamuri fumurii si urmarit indeaproape de numerosi jurnalisti. De-a lungul calatoriei, Putin va vizita una dintre cele mai mari uzine hidroelectrice din tara, dar si santierul unui nou centru de lansare spatiala.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
Citește și...
Autoritățile europene verifică aeronave Airbus A380 după descoperirea unor fisuri în structura aripilor

Agenţia Europeană pentru Siguranţa Aeriană (EASA) a dispus inspectarea a 16 aeronave Airbus A380, dintre care cinci în regim de urgenţă, după descoperirea unor fisuri în structura aripilor unei aeronave, a confirmat marţi producătorul aeronautic Airbus.

Șeful aeroporturilor europene critică sistemul EES: „Nu vă mai prefaceți că funcționează perfect”

Șeful aeroporturilor europene afirmă că îngrijorările legate de noul sistem digital de control la frontiere al Uniunii Europene nu funcționează eficient.

Giganții tehnologici din UE cer mai multă libertate pentru a face față competiției globale: „Lucrurile evoluează rapid”

Un grup de CEO ai marilor companii tehnologice europene încearcă să obțină o influență mai mare asupra procesului decizional de la Bruxelles, cerând Comisiei Europene să accelereze reformele și să adopte politici care să-i sprijine.

Recomandări
Soluția găsită de Nicușor Dan după consultări: „Varianta care pare să se contureze, un guvern politic minoritar”

Nicușor Dan a transmis după consultările de la Cotroceni că se conturează varianta unui guvern politic minoritar. Președintele le cere partidelor parlamentare să negocieze rapid un acord de susținere pentru viitorul Executiv.

Surse: Cine ar fi favorit pentru funcția de premier după respingerea Guvernului Veștea. Scenariul discutat la Cotroceni

Din declarațiile liderilor politici, cele mai mari șanse pare să le aibă un guvern minoritar. Ori unul format doar din PSD, ori din PNL-USR-UDMR.

Au început excluderile din PNL. Mandatele de conducere pentru 12 filiale, retrase: „Au încălcat regulile”

Procedurile privind excluderea celor care au susţinut guvernul propus de Adrian Veştea au început în PNL şi vor fi finalizate după ce noul statut al partidului va fi înregistrat la Tribunalul Bucureşti, a anunţat, marţi, deputatul Ionel Bogdan.