Vladimir Putin s-a plimbat cu un mini-submarin pe fundul lacului Baikal

×
Publicitate

Din inaltul cerului, in abisuri! Dupa ce a zburat cu bombardiere strategice, Vladimir Putin a coborat cu un mini-submarin pe fundul lacului Baikal, cel mai adanc din lume.

 

Camerele de luat vederi l-au filmat intrand in interiorul batiscafului, care a coborat, potrivit presei ruse, la aproximativ 1.400 de metri adancime.

Prin intermediul unei legaturi radio speciale, Putin a stat de vorba cu jurnalistii, declarandu-se incantat de minunatiile vazute si mandru de competenta specialistilor rusi.

In varsta de 56 de ani, premierul rus se mentine intr-o forma fizica excelenta. Vineri a atasat un microemitator unei balene albe, botezara Dasha, undeva in Extremul Orient.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
UEFA îl atacă pe Infantino după retragerea planului pentru investitori privați: „FIFA a pierdut încrederea lumii fotbalului”

UEFA salută decizia FIFA de a-şi retrage planul de a vinde o participaţie în competiţiile sale – inclusiv Cupa Mondială – către companii private.

Misiunea imposibilă a noului șef al armatei ucrainene

Schimbarea de la conducerea armatei ucrainene este privită de mulți drept începutul unei noi etape în războiul cu Rusia. Însă provocarea lui Mihailo Drapatîi nu este doar să oprească ofensiva rusă sau să pregătească noi operațiuni. 

Premierul spaniol critică unele state UE după criza migranților din Ceuta. Cere o reuniune a miniștrilor de Interne

Premierul spaniol Pedro Sánchez a acuzat unele state din UE de o atitudine „egoistă” față de criza migranților din Ceuta și a cerut o reuniune de urgență a miniștrilor de Interne.

Recomandări
Anunț dramatic al premierului Peter Magyar. ”Dumnezeu să binecuvânteze Ungaria!”

Premierul Peter Magyar a declarat sâmbătă că Ungaria trece printr-o situație dificilă și cere populației să se bazeze doar pe canalele oficiale de comunicare. Magyar anunță restricții severe la consumul de electricitate și apă, în toată Ungaria.

Băsescu, despre criza energetică: Lumea se uită la România dacă vrea să vadă ce înseamnă să fii prost. Panarame de miniștri

Toți miniștrii Energiei și premierii care au luat până acum decizii de închidere a unor capacități de producere a energiei fără să pună altceva în loc sunt vinovați de criza actuală din România, spune fostul președinte Traian Băsescu.

Cod roșu de căldură extremă în România. Temperaturile depășesc 25 de grade Celsius și noaptea. HARTA

Administrația Națională de Meteorologie a emis sâmbătă un cod roșu de căldură extremă pentru duminică, 2 august, care vizează vestul României. Aici, temperaturile vor depăși 25 de grade Celsius și noaptea. Canicula va afecta însă toată țara.