VIDEO. Viteza de reacţie a pompierilor a salvat o femeie care a încercat să se sinucidă

×
Publicitate

Viteza de reacţie a pompierilor s-a dovedit salvatoare în cazul unei femei din Argeş, care s-a aruncat într-o fântână. Suferind de depresie, ea a încercat să-şi pună capăt zilelor, însă a fost observată la timp de fata ei care a chemat ajutoare.

 

Totul s-a petrecut miercuri după-amiază în comuna Bălileşti, unde femeia de 60 de ani se afla în vizită la fata ei.

A observat o fântână, într-o anexă a gospodăriei şi a recurs la gestul extrem. Noroc că tânăra şi-a dat seama repede ce s-a întâmplat şi a sunat la 112.

Ajuns la faţa locului, un pompier a intrat în puţul adânc de 9 metri, cu un diametru de 90 de cm, și a fost ridicat de colegi, împreună cu femeia.

Medicii de la ambulanță au constatat că femeia a suferit un traumatism cranio facial și, după îngrijirile la fața locului, au transportat-o la spitalul municipal din Câmpulung Muscel. Ea se află acum în afara oricărui pericol, dar are nevoie de consiliere psihologică.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Turiştii nu mai au voie să se aşeze pe faimoasele Trepte Spaniole din Roma. Ce amenzi riscă

Autorităţile din Roma le-au interzis turiştilor să se aşeze pe faimoasele Trepte Spaniole, cunoscute şi sub numele de "Scalinata di Trinita dei Monti", în caz contrar riscând amenzi usturătoare, notează AFP.

Avioane British Airways, ținute la sol. Mii de pasageri sunt afectați

Mai multe aeronave British Airways au rămas la sol, miercuri dimineață, din cauza unei erori de sistem care afectează compania aeriană. Mii de pasageri din mai multe aeroporturi așteaptă de ore bune decolarea.

Video șocant. Ultimele clipe ale unui mexican, înainte de a fi executat de cartelul rival

Cel mai puternic cartel din Mexic a filmat momentul în care interoghează unul dintre liderii clanului rival, înainte să-l execute și să-i lase cadavrul atârnând de pasarela unei autostrăzi.

Recomandări
România va exploata o sursă de energie cu potențial de 50 de ori mai mare decât Cernavodă. Ar putea acoperi tot consumul

Autoritățile pregătesc terenul pentru primele parcuri de turbine eoliene din largul Mării Negre. România are mare nevoie de soluții alternative de generare a energiei, mai ales în anii secetoși ca acesta. 

Război politic după decizia CCR pe „amendamentul Fritz”. Surse: Nicușor Dan așteaptă motivarea înainte de a acționa

Decizia CCR pentru legea integrității aprinde scena politică. Președintele Nicușor Dan crede că argumentele pe care le-a invocat în sesizarea trimisă erau solide și așteaptă motivarea Curții.

Exercițiu militar de amploare la Cincu. Militarii din șapte țări NATO s-au antrenat cu drone, tancuri și artilerie

O mie de militari din șapte state aliate au participat la un exercițiu organizat la Cincu, în Brașov, de Grupul de Luptă NATO din România.