Urmărire ca în filme în Italia. Români, opriți cu focuri de armă de carabinieri. VIDEO

61973386
youtube.com

Mai mulți români, specializați în spargeri de locuințe și centre comerciale, au fost arestați, în Italia, după o urmărire ca în filme. Bărbații opera în orașul italian Torre di Mosto.

Incidentul a avut loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, când carabinierii i-au prins în flagrant pe tâlhari, aceștia reușind să fugă cu o mașină. Oamenii legii au fost nevoiți să folosească focuri de armă pentru a-i putea opri pe suspecți. 

Operațiunea încheiată cu arestarea a patru cetățeni români a ajutat la destructurarea unei organizații criminale care acționa în regiunea Veneto. Printre acuzațiile aduse celor 4, se numără și spargerea unui magazine și sustragerea a mai multor smartphone-uri în valoare de 42.000 de euro, potrivit Nuova Venezia.

 

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
China respinge sancțiunile SUA împotriva companiilor sale acuzate că importă petrol iranian

Guvernul chinez a anunţat, sâmbătă, că nu se va conforma sancţiunilor impuse de Statele Unite împotriva a cinci companii chineze acuzate că achiziţionează petrol iranian, informează AFP.

Un suspect a fost arestat în cazul borcanelor cu mâncare pentru bebeluși, contaminate cu otravă de șobolani, în Austria

Poliția austriacă a arestat un bărbat de 39 de ani în cazul borcanelor cu mâncare pentru bebeluși contaminate cu otravă de șobolani, considerat o tentativă de șantaj.

Iranul ar putea relua războiul cu SUA, după ce Trump a refuzat oferta de pace. Replica unui responsabil militar iranian

Un responsabil militar iranian a estimat sâmbătă că este „probabilă” o reluare a războiului cu Statele Unite, după ce Donald Trump a respins o nouă ofertă a Teheranului de reluare a negocierilor de pace, relatează AFP.

Recomandări
Ministrul Proiectelor Europene răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane euro”

Ministrul Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane Euro”, potrivit cărora „de vină sunt Bolojan, Gheorghiu şi Pîslaru”.

Medic ginecolog: „Copiii concepuți în post nu ajung să se nască sau mor în pătuț”. Colegiul Medicilor a deschis o anchetă

Declarații șocante, făcute de un medic ginecolog din Iași, au dus la o anchetă a Colegiului Medicilor.

Petreceri de 1 Mai în Mamaia. Cluburi arhipline, șampanie cu artificii și distracție până în zori, în ciuda vremii reci

Prima noapte de distracție la malul mării din acest an a fost una reușită, în ciuda vremii reci.