Un viaduct s-a prăbușit peste o șosea la Koszalin, în Polonia. Care a fost motivul
23-10-2021
|
16:27
Camerele video au surprins momentul când un viaduct s-a prăbuşit peste o şosea la Koszalin, în Polonia.
Lucrările de demolare începuseră deja, iar podul rutier dezafectat urma să fie demolat treptat, în etape, dar structura s-a păbuşit într-un efect de domino când muncitorii au început lucrul cu utilaje grele.
Circulaţia era restricţionată în zonă. Nimeni nu a fost rănit.
Sursa: StirilePROTV
Etichete:
Polonia,
prabusire,
demolat,
pod rutier dezafectat,
Dată publicare:
23-10-2021 16:27
Citește și...
Recomandări
Iarna a pus stăpânire pe România. 27 de județe și Capitala se află, până duminică dimineață, sub avertizare de vreme severă
Iarna a venit brusc, la final de ianuarie, și a cuprins în forță jumătate de țară. A nins susținut și a bătut viscolul. În cinci județe este cod portocaliu de vreme rea.
Putin vrea să revendice o „bucată uriașă” din Oceanul Arctic. Liderul de la Kremlin a convocat Consiliul de Securitate
Vladimir Putin, președintele Rusiei, a transmis, vineri, în cadrul Consiliului de Securitate, că Rusia dorește să extindă limitele platformei sale continentale din Oceanul Arctic.
Polonia va trimite Ucraina alte 60 de tancuri modernizate: „Încercăm să avem un rol conducător prin puterea exemplului”
Premierul polonez a anunțat că țara sa va trimite Ucrainei încă 60 de tancuri modernizate, pe lângă cele 14 Leopard, pe care s-a angajat să le livreze alături de alți aliați.