Un soldat rus și-a ucis camaradul rănit în luptă. I-a tras un glonț în cap și și-a văzut de drum

62387211
Shutterstock

O dronă a surprins momentul în care un soldat rus își ucide camaradul rănit, un nou episod care atestă „cultura barbară” predominantă din armata Rusiei.

 

Imagini filmate de o dronă arată cum un soldat rus își ucide camadarul rănit în timp ce se retrăgeau din Robotîne, în regiunea Zaporojie.

Citiți articolul integral pe spotmedia.ro.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Taxiurile fără şofer produse de Google devin disponibile pentru publicul larg în San Francisco

Taxiurile autonome Waymo din San Francisco nu mai sunt de acum înainte rezervate doar pentru persoanele care le testează şi pentru primii utilizatori ai acestui serviciu.

 

Cele 32 de state membre ale NATO l-au numit pe Mark Rutte în funcția de secretar general al Alianţei militare

Cele 32 de state membre ale NATO l-au numit miercuri pe prim-ministrul interimar olandez Mark Rutte în postul de secretar general al Alianţei.  

Ce a mâncat împăratul Naruhito la banchetul oferit de Regele Charles. Protocol royal cu James Bond și Pokemon GALERIE FOTO

Regele Charles și-a salutat oaspeții în japoneză, în timp ce împăratului și împărătesei Japoniei li s-a oferit toată splendoarea unui banchet de stat la Palatul Buckingham.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.