Un bărbat înjunghiat și-a comandat o halbă de bere, înainte să meargă la spital

61950920
Metro

Un bărbat, rănit într-o bătaie într-un bar din Australia, s-a prezentat la spital, abia după ce și-a mai comandat o halbă de bere.

Incidentul a avut loc în barul hotelului Beerwah, în Queensland.

Victima, un bărbat în vârstă de 27 de ani, a fost implicată într-un scandal cu un alt tânăr, în vârstă de 20 de ani. În urma incidentului, cei doi au fost dați afară din local, însă bătaia a continuat, potrivit Metro.co.uk.

Unul dintre bărbați a scos un cuțit și l-a rănit pe celălalt în spate, însă, rănile nu au împiedicat-o pe victimă să se întoarcă în bar și să-și mai comande o halbă de bere. Abia după ce și-a terminat comanda, bărbatul a decis să se prezinte la spital.

Oamenii legii au declarant, pentru Sunshine Coast Daily, că cei doi scandalagii se aflau în stare avansată de ebritate. Victima nu dorește să depună plângere, au mai declarat aceștia.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Israelul relochează peste 16.000 de migranți africani: „E o înțelegere unică”

Israelul va trimite peste 16.000 de migranți în mai multe țări din Occident care doresc să îi primească. Măsura vine ca alternativă la deportare, pe care guvernul lui Benjamin Netanyahu o lua în considerare la începutul anului.

Winnie Mandela, fosta soție a președintelui Nelson Mandela, a murit la vârsta de 81 de ani

Winnie Mandela, fosta soție a președintelui Nelson Mandela și activistă a mișcării anti-apartheid, a murit, la vârsta de 81 de ani.

Trump a apărut pe coperta New York Mag într-o imagine trucată, care sugerează un porc

Președintele SUA Donald Trump a apărut într-o imagine trucată pe coperta revistei New York Magazine, având un rât de porc în loc de nas.

Recomandări
Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Șase state europene vor să taxeze profiturile „excesive” ale companiilor petroliere

Şase ţări din Uniunea Europeană solicită o taxă comunitară excepţională aplicată companiilor petroliere, profiturile acestora explodând graţie războiului din Orientul Mijlociu, potrivit unei scrisori consultate sâmbătă de AFP.

Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.