Susținătorii lui Donald Trump au protestat în Washington față de rezultatul alegerilor

×
Publicitate

Susținătorii lui Donald Trump au ieșit în număr mare pe străzile din Washington ca să protesteze față de rezultatele alegerilor prezidențiale, care, spun ei, au fost fraudate.

În semn de apreciere, coloana oficială a lui Trump a trecut pe lângă ei, în drum spre domeniul de golf al preşedintelui. Oamenii s-au îndreptat apoi către sediul Curții Supreme de Justiție, de la care așteaptă răsturnarea rezultatelor din statele-cheie câștigate de Joe Biden.

Trump refuză încă să-şi recunoască înfrângerea, deşi a pierdut mai multe procese prin care încerca să obțină renumărarea sau anularea unor voturi în Pennsylvania, Arizona și Georgia.

Şi preşedintele ales, Joe Biden, a ieşit în public, de data aceasta pe bicicletă și însoţit de mai mulţi agenţi de la Secret Service.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Soluția restaurantelor portugheze ca să evite falimentul: cina servită la micul dejun

Cu afacerile puse pe butuci din cauza restricțiilor impuse pe timp de pandemie, proprietarii de restaurante din întreaga Europă au rămas fără soluții și mulți dintre ei au tras obloanele.

Alegeri prezidențiale Republica Moldova. Maia Sandu și Igor Dodon se înfruntă în turul al doilea

Alegeri prezidențiale Republica Moldova. Duminică, 15 noiembrie, se desfășoară turul al doilea al alegerilor prezidențiale din Republica Moldova.

Donald Trump nu renunță să creadă că va fi din nou președintele SUA: „Timpul ne va spune”

„Timpul ne va spune cine va fi la Casa Albă în ianuarie".

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.