Studentă ucisă în bătaie, în plină stradă, de un grup de 10 femei

61947267

Egiptul pune presiune pe Marea Britanie să rezolve un caz tulburător, relatează CNN.

Mariam Moustafa, o egipteancă în vârstă de 18 ani, care studia ingineria în Marea Britanie a fost declarată moartă de către medici, după un atac de o violență rară.

Tânăra ar fi fost bătută pe 20 februarie, la ieșirea dintr-un mall din Nottingham. Potrivit tabloidelor britanice, victima ar fi fost bătută cu pumnii de un grup de 10 femei. Acestea ar fi urmărit-o si hărțuit-o pe victimă înainte de atacul violent.

Studenta a stat în comă aproape o lună, fiind declarată moartă miercuri, 14 martie.

Deși poliția susține că atacul nu a fost unul cauzat de ură, anchetatorii nu exclud nimic. O tânără de 17 ani a fost arestată în legătură cu acest caz.

Moartea fetei a declanșat revoltă în Egipt, multe personalități cerând public să se facă dreptate pentru Mariam Moustafa.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Ferran Torres și Marcos Llorente au stârnit controverse în vacanță: ”Imaginile confirmă. Există chimie”
GALERIE FOTO | Ferran Torres și Marcos Llorente au stârnit controverse în vacanță: ”Imaginile confirmă. Există chimie”
Citește și...
Oana Țoiu la Fox News după incidentul cu drona din Buzău: „Granițele și suveranitatea României nu sunt negociabile”

Un avion F-16 românesc a doborât o dronă după încălcarea spațiului aerian; o premieră pentru un aliat NATO. În acest context, ministrul de Externe, Oana Țoiu a făcut mai multe declarații pentru Fox News.

Atac rusesc cu drone la Sumî. Doi morți și doi răniți după lovirea unui sediu de poștă. VIDEO

Cel puţin două persoane au fost ucise, iar alte două rănite într-un atac rus cu dronă la Sumî, în nordul Ucrainei, anunţă sâmbătă şeful administraţiei civile şi militare, Serghii Krîvoşeenko, relatează AFP.

Un bărbat din SUA dă în judecată OpenAI după ce ChatGPT i-ar fi pus viața în pericol. „M-a convins să nu cer ajutor”

Un bărbat din SUA susține că sfaturile medicale primite de la ChatGPT „l-au adus în pragul morții” și a dat în judecată OpenAI, compania care dezvoltă popularul chatbot, precum și pe fondatorul acesteia, Sam Altman.

Recomandări
O a doua dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, în apropiere de Delta Dunării. Reacția MApN

O nouă dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, sâmbătă dimineață, în apropiere de Delta Dunării. Anunțul a fost făcut de președintele Nicușor Dan.

Noua lege a salarizării, blocată în negocieri. Guvernul are nevoie de încă 8 miliarde de lei, imposibil de găsit acum

Noua lege a salarizării este în pericol să nu fie votată în Parlament săptămâna viitoare, așa cum și-ar fi dorit Guvernul.

Prima regiune care ar avea de suferit în cazul unei crize a carburanților. Benzina a depășit pragul de 9 lei în unele zone

Crește tensiunea pe piața carburanților, iar acest lucru se vede și la pompă. Evoluția prețurilor este influențată de nivelul stocurilor și de dificultățile legate de aprovizionare.