Si-a sarutat iubita in public, in Dubai. Acum au ajuns in inchisoare

60415396

Un cuplu britanic va petrece o luna intr-o inchisoare pentru ca au indraznit sa se sarute in public, in Dubai. Au incalcat o lege... a decentei.

Ayman Najafi, de 24 de ani si Charlotte Adams de 25 de ani au primit aceasta pedeapsa pentru ca s-au sarutat in timp ce luau cina la un restaurant, violand astfel legea stricta a decentei din Dubai. Au fost arestati in luna noiembrie a anului trecut, dupa ce o femeie de 38 de ani a depus plangere impotriva lor.

Mama araba a sustinut ca s-a simtit jignita de comportamentul celor doi la restaurantul unui hotel. Judecatorul i-a condamnat urgent la o luna de inchisoare, refuzand sa ia in considerare marturia lui Najafi, care spunea ca si-a sarutat iubita doar pe obraz.

Cei doi au facut doua apeluri la sentinta, dar nimic nu s-a schimbat. Iubitii spun ca nu pot parasi Dubaiul, intrucat autoritatile le-au retinut pasapoartele.

Ayman Najafi se afla de un an si jumatate in Dubai, unde lucra la departamentul de marketing al unei firme multinationale.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
UIMITOR! Jumatatea de om care surprinde zilnic medicii! Incape in valiza

UPDATE: Kenny Easterday traieste fara jumatate de corp si surprinde pe toata lumea. Duce o viata aproape normala, aratand ca exista miracole. I-au spus ca nu va trai mai mult de 21 de ani, dar are deja 35 de ani.

Cei cinci miliardari ai lumii, care nu traiesc in lux!

Cel putin o data in viata, daca nu o data pe saptamana, orice om viseaza la bogatie. Ce ar face daca ar avea milioane sau chiar miliarde de dolari? Ei bine, exista oameni care detin asemenea sume de bani, dar care traiesc "normal", fara lux.

INCREDIBIL! Bataie pe reduceri la haine, in Londra: 10 politisti raniti

Nu doar romanii se bat intre ei cand este vorba despre reduceri la magazine. 10 politisti britanici au fost raniti intr-o busculada care a avut loc intr-un magazin de haine.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Alertă pe Dunăre: Guvernul pregătește scenariul extrem pentru Cernavodă. „Răcire în circuit închis”

Pentru a restabili capacitatea de răcire a Centralei Nuclearelectrice (CNE) Cernavodă, astfel încât să fie repusă în funcțiune.