Reacția unui român din Torino când a aflat că soția divorțează. Bărbatul a fost arestat

61946466
iStock

Un român a fost arestat la Torino, după ce și-a bătut soția și a amenințat-o că o desfigurează cu acid. Bărbatul și-a vărsat furia și asupra fiicei sale, după ce a aflat că soția vrea să divorțeze.

Vecinii au dat alarma când au auzit țipete infiorătoare din casa familiei, ulterior bărbatul fiind reținut și arestat pentru violență domestică, relatează La Repubblica.

Românul de 49 de ani își bătea frecvent soția, dar și pe fiica lor. Femeia le-a povestit anchetatorilor că totul a început acum doi ani, când i-a spus că vrea să divorțeze. ”Voiam să plec pentru că mă înșela”, a declarat femeia.

Bărbatul a fost orbit de furie când a primit vestea și a început să-și bată soția. Violențele au fost constante în toată această perioadă, iar la ultimul scandal bărbatul i-a spus soției că o desfigurează cu acid dacă mai aduce în discuție divorțul.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
China respinge sancțiunile SUA împotriva companiilor sale acuzate că importă petrol iranian

Guvernul chinez a anunţat, sâmbătă, că nu se va conforma sancţiunilor impuse de Statele Unite împotriva a cinci companii chineze acuzate că achiziţionează petrol iranian, informează AFP.

Un suspect a fost arestat în cazul borcanelor cu mâncare pentru bebeluși, contaminate cu otravă de șobolani, în Austria

Poliția austriacă a arestat un bărbat de 39 de ani în cazul borcanelor cu mâncare pentru bebeluși contaminate cu otravă de șobolani, considerat o tentativă de șantaj.

Iranul ar putea relua războiul cu SUA, după ce Trump a refuzat oferta de pace. Replica unui responsabil militar iranian

Un responsabil militar iranian a estimat sâmbătă că este „probabilă” o reluare a războiului cu Statele Unite, după ce Donald Trump a respins o nouă ofertă a Teheranului de reluare a negocierilor de pace, relatează AFP.

Recomandări
Ministrul Proiectelor Europene răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane euro”

Ministrul Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane Euro”, potrivit cărora „de vină sunt Bolojan, Gheorghiu şi Pîslaru”.

Medic ginecolog: „Copiii concepuți în post nu ajung să se nască sau mor în pătuț”. Colegiul Medicilor a deschis o anchetă

Declarații șocante, făcute de un medic ginecolog din Iași, au dus la o anchetă a Colegiului Medicilor.

Petreceri de 1 Mai în Mamaia. Cluburi arhipline, șampanie cu artificii și distracție până în zori, în ciuda vremii reci

Prima noapte de distracție la malul mării din acest an a fost una reușită, în ciuda vremii reci.