Raliu insangerat! 8 oameni morti dupa ce un sofer a intrat cu masina in ei
16-08-2010
|
17:32
Alti 12 oameni au fost raniti in cumplitul accident petrecut in timpul unui raliu din desertul Californiei. O persoana din public a surprins exact momentul cand o masina scapata de sub control s-a napustit printre spectatori.
Soferul care a provocat accidentul a scapat teafar si a postat pe Facebook un mesaj de condoleante pentru victime. Cel mai probabil el va scapa basma curata si in fata legii.
Autoritatile ii considera vinovati pe organizatori, care nu au instalat bariere si au permis publicului sa stea prea aproape de traseul masinilor.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
accident,
decese,
Dată publicare:
16-08-2010 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Gonea cu 160 de kilometri la ora, in localitate!
Parea ca are loc un raliu, luni dimineata, pe un drum judetean din Hunedoara. Un tanar de 23 de ani a fost surprins de radar in timp ce gonea cu masina, cu 160 de kilometri la ora, in localitate.
Recomandări
Alegeri locale 2025. Pentru a vota este nevoie de un document de identitate. Ce trebuie să știe cei cu carte electronică
Sute de tehnicieni STS lucrează în schimburi în aceste zile, ca să rezolve problemele ce apar în secții. Deja sunt ocupați, pentru că în sâmbătă seară se pun în funcțiune tabletele pentru înregistrarea și verificarea alegătorilor.
R. Moldova a solicitat energie de avarie din România, după ce sudul Ucrainei a rămas fără curent în urma atacurilor rusești
Moldelectrica a anunțat că atacurile rusești din regiunea Odesa au lăsat fără curent sudul Ucrainei și au afectat fluxurile energetice din zonă.
A început să curgă apa la robinetele locuitorilor din Prahova și Dâmbovița, însă poate fi folosită doar la toalete
A început să curgă apa la robinetele locuitorilor din Prahova și Dâmbovița. Va dura, însă, până va ajunge peste tot, pentru că rețeaua are peste 700 de kilometri.