Marea Britanie: Un pilot beat a fost arestat la bordul unui avion
20-10-2008
|
12:07
Un pilot apartinand companiei aeriene United Airlines a fost arestat duminica pe aeroportul britanic Heathrow, dupa ce pasagerii l-au suspectat ca ar fi consumat alcool.
Barbatul in varsta de 44 de ani a fost arestat in urma efectuarii testului de alcoolemie. Acesta este ofiter de rang inalt in cadrul United Airlines si urma sa se imbarce intr-un avion cu destinatia San Francisco.
De altfel, Marea Britanie promoveaza o politica foarte stricta in ceea ce priveste consumul de alcool la locul de munca. Deocamdata, autoritatile de la Londra cerceteaza cazul, dar pilotul risca sa fie demis din functie, anunta Sky News.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
Marea Britanie,
pilot,
avion,
alcool,
Dată publicare:
20-10-2008 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.