Guvernul chinez incearca sa opreasca fenomenul "obscen" in care stripteuzele danseaza la inmormantari

61661072

Ministerul Culturii din China spune ca va lucra indeaproape cu politia pentru a elimina obiceiul angajarii prostituatelor la inmormantari, care au ca scop atragerea mai multor bocitori, potrivit unui comunicat emis de institutie.

Citeste mai multe pe www.hotnews.ro

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
FOTOGALERIE. Povestea unui sirian care a traversat Mediterana cu vapoarele mortii: Calauzele sunt niste animale

Gode Mosle se afla in pasnica Suedie de sase luni, dar amintirea traversarii Mediteranei continua sa-l bantuie si spune ca nu ar mai recurge niciodata la o astfel de calatorie, scrie www.hotnews.ro.

Celula terorista anihilata in Italia. Ar fi planuit sa comita un atentat la Vatican

Celula terorista anihilata de autoritatile italiene ar fi putut planui sa comita un atentat la Vatican, au declarat vineri anchetatorii, citati de agentia ANSA

Expert olandez, concediat dupa ce a facut publice fotografii ale victimelor MH17 doborat in Ucraina

Un expert olandez implicat in identificarea victimelor zborului MH17 doborat anul trecut in estul Ucrainei a fost concediat dupa ce a aratat fotografii cu victimele la o prelegere publica, a anuntat Guvernul olandez joi, relateaza AFP.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.