De Ziua Pamantului, vezi cum arata Terra din spatiu!

60278401

22 aprilie e Ziua Pamantului, iar drept cadou NASA a facut public un material cu imagini ale Planetei albastre, vazuta din spatiu.

 

Imaginile au fost surprinse cu ajutorul camerelor de pe Statia Spatiala Internationala.

Statia spatiala calatoreste cu o viteza de aproximativ 28.000 de km/h si se afla la o distanta de 350 de kilometri de Pamant. Statia poate fi observata chiar cu ochiul liber de catre pamantenii aflati in locul potrivit.

Echipajul aflat la bord experimenteza nu mai putin de 16 rasarituri si apusuri in fiecare zi!

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Sustine ca a clonat 14 embrioni umani!

Un american de origine cipriota, expert in fertilitate, sustine ca a spulberat ultimul tabu in privinta clonarii.El ar fi reusit sa cloneze 14 embrioni umani, iar 11 dintre ei au fost implantati in uterele unor femei care au fost de acord cu procedura.

Directorul companiei imobiliare Freddie Mac, gasit mort in propria casa

Cadavrul lui David Kellermann a fost descoperit miercuri dimineata, in locuinta sa din Virginia. Kellermann s-a sinucis, spun anchetatorii, citati de Sky News.

Nu face economie la apometre! Nu se spala pentru ca este alergica la apa!

Chiar daca isi iubeste nespus copilul, Michaela Dutton nu poata sa-l ia in brate si sa-i stearga lacrimile atunci cand se loveste, pentru ca acest lucru i-ar provoca femeii niste dureri greu de suportat.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.