Accident aviatic in Rusia. Sase persoane au murit dupa ce o aeronava s-a prabusit in Siberia

60437790

Un avion la bordul caruia se aflau sase persoane s-a prabusit, joi, in regiunea rusa Irkutk, in Siberia, anunta Ministerul rus pentru Situatii de Urgenta.

"Avionul s-a prabusit in apropiere de Irkutk. La bordul aeronavei erau sase persoane", a declarat Andrei Ciutov, purtatorul de cuvant al Ministerului, potrivit Mediafax.

In urma accidentului, toate cele sase persoane de la bord au murit.

"Avionul s-a prabusit in apropiere de Irkutk. La bordul aeronavei erau sase persoane. Cele sase persoane au murit", a declarat Andrei Ciutov.

Conform unor surse citate de Ria-Novosti, avionul, de tip Antonov-12, s-a prabusit in zona unor depozite militare de la periferia orasului Irkutk.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Miscarea Fratii Musulmani a fost declarata organizatie terorista de catre Guvernul egiptean

Guvernul egiptean a catalogat, miercuri, miscarea Fratii Musulmani drept organizatie terorista, atribuindu-i atentatul comis in urma cu cateva zile la o sectie de politie, relateaza BBC.

Reactia dura a UE si SUA dupa ce o jurnalista a opozitiei a fost desfigurata la periferia Kievului

O cunoscuta jurnalista ucraineana, Tetiana Ceornovol, activista a opozitiei, a fost agresata la Kiev, miercuri dimineata, de persoane ramase neidentificate, relateaza Euronews.

Trei ministri din Turcia au demisionat, in urma unui scandal de coruptie

Ministrul turc de Interne, Muammer Guler, cel al Economiei, Zafer Caglayan, si cel al Mediului, Erdogan Bayraktar, implicati intr-un amplu scandal de coruptie, au demisionat miercuri dimineata.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.