Edi Brandabura și ”Kiki” Nuță, la iLikeIT. Ce gadgeturi folosesc pentru clipurile de pe TikTok și Instagram

×
Publicitate

Edi Brandabura și Cristiana Nuță sunt Tiktok-eri și Instagram-eri și au adus la iLikeIT o serie de gadget-uri, ca să învățăm de la ei ce să mai folosim și noi atunci când vrem să realizăm conținut video.

Cristiana ”Kiki” este urmărită pe Instagram și Tiktok de peste 40.000 de oameni și ne spune care sunt gadget-urile sale preferate.

Cristiana ”Kiki”: ”După cum bine știți, ca să realizezi un Tiktok sau orice conținut video, poți să-l realizezi în exclusivitate doar cu telefonul mobil. Însă toate aceste jucării îmbunătățesc calitatea unui video. Pentru mine, vreau să spun că atât calitatea video-ului cât și a sunetului este cam la egalitate. Și aici îți prezint niște lavaliere. Ce face lavaliera? Îți conferă un sunet mult mai profesionist. Ideea este că, în momentul în care imaginea se îmbină cu sunetul, iese ceva WOW.”

Iulia Ionescu: Da, dar nu sunt orice fel de lavaliere, sunt lavaliere wireless, fără fir.

Cristiana ”Kiki”: ”Exact, niște lavaliere wireless, fără fir, foarte mici, foarte ușoare, poate ușor de conectat, care te lasă să ai un sunet bun, indiferent de locul în care ești.”

Iulia Ionescu: Și văd că aici pe spate au și un magnet. Asta înseamnă că se pot pune foarte ușor pe orice fel de articol vestimentar și ascunse pe interior.

Mai multe detalii despre aceste gadgeturi găsiți în înregistrarea VIDEO a emisiunii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO ȘI VIDEO ”Cea mai tare reclamă a deceniului!” Messi, Ronaldo, Mbappe și Vinicius, reuniți la aceeași masă înainte de Mondial
FOTO ȘI VIDEO ”Cea mai tare reclamă a deceniului!” Messi, Ronaldo, Mbappe și Vinicius, reuniți la aceeași masă înainte de Mondial
Citește și...
Instagram testează un abonament premium. Utilizatorii ar putea vedea Story-urile altor persoane fără ca acestea să știe

Instagram testează un nou abonament care le permite utilizatorilor plătitori să vizualizeze Story-urile altor persoane fără ca acestea să știe, potrivit Business Insider. 

Cum arată și ce experiență de sunet oferă căștile over-ear care costă 8.000 de lei

Noua generație de căști over-ear, adică cele care acoperă urechile, oferă o experiență deosebită a sunetului, iar prin funcția lor de anulare a zgomotului de fond te poți bucura, pur și simplu, de muzică.

Decizia așteptată de milioane de utilizatori din întreaga lume, luată de Google. Noua funcționalitate a fost lansată treptat

O funcționalitate de mult așteptată este oferită acum de Google. Mai exact, serviciul de mail permite schimbarea numelui de utilizator, fără pierderea contului, in timp ce și vechea denumire rămâne activă.

Recomandări
Surse: România vrea să negocieze cu Pfizer. Ce ar putea primi în schimbul vaccinurilor de 600 de milioane de euro

România caută soluții pentru plata celor 600 de milioane de euro către compania Pfizer după ce a pierdut procesul la Bruxelles. 

Miza enormă pentru România din spatele războiului din Iran, mai ales pe fondul recesiunii tehnice

Din cauza conflictului din Orientul Mijlociu sunt în pericol afaceri care ar putea aduce în România anul acesta 3,7 miliarde de dolari. Exporturile către țările din regiune se desfășoară cu dificultate. 

Ciclonul Erminio a lovit România, după pagube majore provocate în Grecia și Italia. Două coduri galbene de vreme rea

Ciclonul Erminio, care a luat o viață și a provocat pagube în Italia și Grecia, a ajuns și în România. Intensitatea la noi în țară este mai scăzută, dar ne așteaptă câteva zile de ploi abundente și vânt.