Un TIR cu 20 de tone de marmura s-a rasturnat pe DN72

×
Publicitate

Accident cu greutate pe DN72 Targoviste- Ploiesti. Un TIR incarcat cu 20 de tone de marmura s-a rasturnat, soferul explicand ca a pierdut controlul volanului dupa ce i-au explodat doua cauciucuri.

Circulatia a fost blocata timp de noua ore, pana cand o macara de mare tonaj a reusit sa ridice de pe carosabil autotrenul si mai ales incarcatura.

Intre timp, cum se formasera cozi kilometrice pe ambele sensuri de mers, politistii au decis sa devieze traficul printr-o benzinarie.

TIR-ul venea de la Giurgiu si se indrepta spre Brazi, langa Ploiesti. Atat masina, cat si incarcatura erau asigurate.

In urma accidentului nu s-au inregistrat victime.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Un bărbat a murit după ce s-a înecat cu mâncare pe stradă, în Pitești

Mai multe echipaje medicale şi de Poliţie au intervenit, marţi, după ce au fost sesizate că o persoană se simte rău, pe o stradă din Piteşti. Se pare că bărbatul de 62 de ani s-ar fi înecat cu mâncare şi nu a putut fi salvat.

De ce Lacul Herăstrău nu a fost secat complet. Explicația unui specialist

Lacul Herăstrău se transformă în șantier. În timp ce apa este evacuată pentru cea mai amplă intervenție din ultimele decenii, constructorii au început amenajarea rampelor de acces.

Schimbări majore pe Aeroportul Otopeni. Pasagerii vor scăpa de aglomerație pe Aeroportul Otopeni

Se apropie sezonul vacanțelor, iar traficul pe cel mai mare aeroport al țării este în creștere. Odată cu numărul mărit de pasageri apar și provocările.

Recomandări
Ce se întâmplă cu polițiștii locali care l-au lovit pe șoferul TIR-ului care a provocat haos pe șoselele din Constanța

Șoferul TIR-ului care a lovit aseară un autobuz și opt mașini într-un cartier din Constanța suferise o criză hipoglicemică la volan. Însă polițiștii locali care au intervenit l-au lovit când au încercat să îl dea jos din cabină. 

Cu cine ar putea fi înlocuit Eugen Tomac. Surse: Nicușor Dan îl va retrage dacă nu va reuși să adune suficicente voturi

Guvern Eugen Tomac are șanse tot mai mici să treacă în Parlament. Premierul desemnat nu va primi, cel mai probabil, nici sprijinul UDMR, după ce luni, Ilie Bolojan și Dominic Fritz i-au spus că nu se poate baza pe voturile PNL și USR. 

Românii pierd din puterea de cumpărare. Prețurile cresc mai repede decât salariile

Economia stagnează, anul acesta, iar prețurile continuă să crească, mai repede decât salariile. Asta arată cea mai recentă analiză a Comisiei Naționale de Prognoză.