Politistul de la sectia 12 si-a executat iubita pentru ca nu-l mai voia

×
Publicitate

"Era foarte gelos si ii tot spunea ca nu poate sa stea fara ea, insa nu mi-am imaginat ca se va ajunge aici". Sunt vorbele pe care le repeta in nestire mama tinerei impuscata joi seara in cap, de iubitul ei, politist.

Dupa o perioada tensionata intre ei, barbatul s-ar fi dus la fata, cu ganduri de impacare. A cumparat flori si sampanie insa a fost respins. Isteric, a executat-o.

Imaginea infioratoare cu cei doi iubiti imediat dupa ce s-au auzit impuscaturile a fost surprinsa de un vecin care de altfel a sunat si la 112.

Buchetul de flori adus de politist era pe pat. Langa, a cazut pistolul pe care agentul l-a folosit ca sa isi impuste iubita in cap. El l-a scapat din mana dupa ce a decis sa-si curme zilele.

Gina si Georgian au fost gasiti de tatal fetei care ii lasase sa discute despre problemele din relatia lor.

" El (tatal) era acasa, dar am inteles ca a coborat cinci minute pentru ca a vrut sa-i lase sa vorbeasca, si in perioada asta de cinci minute s-a intamplat ce s-a intamplat. El a vazut ca nu mai coboara a sunat fata pe telefon si a vazut ca nu raspunde si a urcat imediat in casa si...", a declarat Nicoleta Sandu, mama fetei.

Medicii SMURD sositi de urgenta au incercat sa-i salveze insa iubitii isi traiau de fapt ultimele clipe.

Gina s-a stins in ambulanta. Georgian, la spital.

Cei doi erau impreuna de patru ani, insa in urma cu o luna s-au despartit . El n-a putut sa accepte situatia.

Politistii de la Omoruri inca lucreaza la aceasta ancheta.

 

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Beat sa fii, noroc sa ai! Prins fara carnet si cu o alcoolemie 1,14 la mie!

In Timis politistii de la circulatie au avut prilejul de a face cunostinta cu un sofer tare norocos. Este vorba despre un barbat fara permis, dar cu mult alcool in sange, ce a fost protagonistul unei cascadorii periculoase, in apropiere de Lugoj.

Imprudenta la volan, fatala pentru un sofer de microbuz! Un pasager ranit!

Soferul de microbuz in varsta de 31 de ani a pierit miercuri seara intr-un grav accident in judetul Sibiu, dupa ce a ignorat pericolul zapezii si a gonit pe sosea. Masina sa a derapat intr-o curba si s-a zdrobit pe contrasens de o autobasculanta.

Si-a batut prietenul, apoi l-a injunghiat. Pentru o femeie

Incident sangeros intr-un bloc din Bacau, unde un barbat de 33 de ani a fost ucis de un prieten de-al sau. Agresorul l-a doborat cu pumnii si cu picioarele, apoi i-a aplicat o lovitura de cutit.

Recomandări
LIVE UPDATE. Legea integrității a fost votată. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot, astăzi, Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Vești bune. Debitul Dunării este în creștere la intrarea în țară. Ce se întâmplă la Cernavodă

În timp ce România se confruntă cu o secetă prelungită care a afectat grav culturile agricole și rezervele de apă, iar centrala de la Cernavodă a fost oprită, Dunărea dă semne de revenire. 

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.