Sfarsit bizar! A murit dupa ce a facut infarct la volan

×
Publicitate

Un sofer de tir a taiat pur si simplu calea masinilor de pe contrasens si s-a oprit in camp. Barbatul de 47 de ani a fost gasit in cabina, fara suflare, iar politistii spun ca este posibil sa fi facut infarct la volan.

Sofer de meserie, omul se intorcea de la Miercurea Ciuc, unde incarcase ciment. In localitatea Sangiorgiu de Padure, a iesit brusc de pe carosabil, oprindu-se in camp intr-o duna de pamant. Impactul i-a fost fatal. Mai avea doar 40 de kilometri pana acasa, la Targu Mures, unde il asteptau sotia si cei doi copii.

Politistii au doua doua ipoteze: fie barbatul a facut infarct la volan, fie a consumat alcool, avand in vedere ca in cabina cisternei, au fost gasite cateva sticle goale de bere. Urmeaza ca medicii legisti sa stabileasca din ce cauza a murit soferul, in urma necropsiei.

In Bacau, un sofer de 34 de ani a murit in drum spre spital dupa ce a vrut sa vireze stanga fara sa semnalizeze si a fost lovit din spate de un TIR. Si ceilalti trei pasageri ai autoturismului au ajuns la spital cu rani serioase.

Graba a distrus doua vieti intr-o singura clipa, marti seara, pe o strada din Baia Mare. O tanara soferita a lovit o femeie de 60 de ani care incerca sa traverseze strada pe zebra.

Femeia s-a ales cu rani grave la cap si maini, iar tanara este cercetata pentru vatamare corporala din culpa.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
Citește și...
Tânărul de 22 de ani care și-a înjunghiat tatăl și a atacat cu două cuțite mai mulți polițiști a fost reținut

Tânărul în vârstă de 22 de ani care şi-a înjunghiat tatăl şi a atacat cu două cuţite mai mulţi poliţişti a fost reţinut pentru 24 de ore pentru tentativă de omor, au precizat, marţi, oficiali ai Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti.

Descinderi în Arad la angajați CFR suspectați de furt de combustibil. Patru bărbați au fost reținuți

Poliţiştii din Arad şi procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad au făcut mai multe percheziţii la angajaţi ai CFR, suspectaţi că au furat din depozite sau din automotoare diferite cantităţi de combustibil.

Șoferii ar putea scăpa de amenzi dacă uită permisul sau talonul acasă. Senatul a adoptat proiectul de lege

Senatul a adoptat un proiect de lege prin care șoferii să nu mai fie amendați dacă uită acasă permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare.

Recomandări
Soluția găsită de Nicușor Dan după consultări: „Varianta care pare să se contureze, un guvern politic minoritar”

Nicușor Dan a transmis după consultările de la Cotroceni că se conturează varianta unui guvern politic minoritar. Președintele le cere partidelor parlamentare să negocieze rapid un acord de susținere pentru viitorul Executiv.

Surse: Cine ar fi favorit pentru funcția de premier după respingerea Guvernului Veștea. Scenariul discutat la Cotroceni

Din declarațiile liderilor politici, cele mai mari șanse pare să le aibă un guvern minoritar. Ori unul format doar din PSD, ori din PNL-USR-UDMR.

Au început excluderile din PNL. Mandatele de conducere pentru 12 filiale, retrase: „Au încălcat regulile”

Procedurile privind excluderea celor care au susţinut guvernul propus de Adrian Veştea au început în PNL şi vor fi finalizate după ce noul statut al partidului va fi înregistrat la Tribunalul Bucureşti, a anunţat, marţi, deputatul Ionel Bogdan.