L'Equipe, dupa Steaua-Lyon: Irational de delicios

STEAUA - OLYMPIQUE LYON 3-5

"Iraţional de delicios. A fost o partida nebuna", a titrat cotidianul L'Equipe dupa meciul din Ghencea Steaua - Olympique Lyon, scor 3-5, in grupa E a Ligii Campionilor.

"Olympique Lyon si-a inmultit sansele de calificare in optimi, dupa ce a dominat Steaua, la capatul unui meci nebun. Condusa cu 2-0 in zece minute si cu 3-2 la pauza, echipa lui Claude Puel a aratat din nou lacune defensive, insa a avut o reactie extraordinara. Lyon pleaca de la Bucuresti la fel de perplexa cum a venit", noteaza L'Equipe.

“Este genul de meci care iti reda zambetul pe buze, ne aminteste de ce ne place fotbalul, si marcheaza inceputul unei epopei fericite. Olympique Lyon isi va aminti mult timp de acest meci. La Bucuresti s-a inscris ca in curtea scolii. A fost un meci palpitant, electrizant”, scrie Liberation.
Le Monde scrie despre partida Steaua-Lyon: “Lyon se impune in final in fata Stelei dupa un meci stralucitor, ceva intre goluri multe si fotbal total."

NEWS ALERT Farul - Sepsi, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe! Cum a reacționat Hagi
Becali cu nervii la pamant: Lacatus a pierdut meciul!

Lacatus a fost pus pentru prima data la zid de patron, care s-a suparat - a plecat mai devreme de la stadion si nu a vazut finalul.

Steaua cazatoare! Lacatus si-a dat demisia. Vine Dorinel?

Marius Lacatus a demisionat, miercuri dimineata, din functia de antrenor principal al echipei Steaua Bucuresti. Dorinel Munteanu e chemat sa salveze ce se mai poate.

Meci nebun in Ghencea: STEAUA - OLYMPIQUE LYON 3-5

Dupa ce Steaua a condus cu 2-0 dupa primele 11 minute si apoi cu 3-2 la pauza, in a doua repriza s-a vazut egalata ca pana la urma sa piarda cu scorul de 3-5.

Românii abia dacă apucă 10 ani de pensie. Ce speranță de viață avem față de Europa: ”Trăim vremuri grele”

Speranța de viață a crescut cu un an în ultima vreme în țara noastră, dar tot ne aflăm la coada clasamentului european.

Purtătorul de cuvânt al PNL: După 9 iunie se decide dacă va fi modificată data alegerilor prezidențiale

Purtătorul de cuvânt al PNL, Ionuţ Stroe, a afirmat vineri seara că după alegerile din 9 iunie se va discuta la nivelul coaliţiei de guvernare dacă va fi modificată data alegerilor prezidenţiale.

Rezultate finale în cazul fetiței de 4 ani și a bunicii moarte după ce au mâncat pește. O bacterie comună le-a adus sfârșitul

Fetița de 4 ani și bunica ei moarte în Călărași după ce au mâncat pește și mici și-au găsit sfârșitul din cauza unor bacterii comune, care se găsesc peste tot în jurul nostru, potrivit rezultatelor finale de laborator ale DSVSA Călărași.