Bihor: locomotiva in flacari chiar inainte de a ajunge in gara!

60169539

Locomotiva unui tren accelerat a luat foc cu 20 de kilometri inainte de a ajunge in gara din Oradea. Mecanicul se afla singur in cabina si a vazut ca iese fum din partea inferioara a locomotivei.

Putin inainte de ora 10.00, acceleratul Timisoara - Iasi se apropia de o halta, asa ca a mecanicul a incetinit putin trenul. La un moment dat, a observat ca in cabina incepe sa iasa fum. De acolo a inceput sa se extinde repede si in sala motoarelor.

De teama sa nu se intoxice, mecanicul a oprit de urgenta garnitura si a strigat dupa ajutor. Imediat, colegii conductorului au venit in fata si au pus mana pe extinctoare.

Intre timp, au sunat de urgenta si la pompieri. Au decuplat imediat si locomotiva de restul trenului, pentru ca exista pericolul ca incendiul sa se extinda si la vagoanele cu calatori.

Din fericire, nimeni nu a fost ranit, dar calatorii au intarziat aproape doua ore.


Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Un preot din Bihor a accidentat o fata si a fugit de la locul accidentului

Un preot de 25 de ani, din Bihor, ar putea avea, pe langa probleme de natura penala, mari procese de constiinta. Parintele a plecat de la locul in care a accidentat, fara sa fie neaparat de vina, o fetita de 15 ani.

Doi oradeni au ajuns la spital in urma unui accident cu scuterul

Doi tineri de 17 ani, un baiat si o fata, au suferit rani grave la cap dupa ce s-au izbit cu scuterul de o autoutilitara.

Afacere cu droguri, stricata de politistii de la Crima Organizata din Bihor

Trupele speciale au descins intr-un local din Oradea si au prins in flagrant un barbat care le prezenta altor doi indivizi cateva mostre de stupefiante. Drogurile erau aduse din Spania si urmau sa fie distribuite in Romania.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fi trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.