Escala neprevazuta la Lugoj pentru 50 de romani plecati la munca in Italia

60140630

50 de romani care au plecat dupa vacanta inapoi spre munca in Italia, au facut o oprire neprevazuta de 12 ore la Lugoj.

Autocarul care trebuia sa ii duca la Lecce s-a defectat. Oamenii au asteptat in zadar o alta masina sau macar explicatii de la reprezentantii firmei de transport.

Cei mai multi dintre calatori veneau de la Suceava si ar fi trebuit sa plece spre Italia la pranz.

Au asteptat insa sa se remedieze defectiunea si au plecat la drum dupa miezul noptii, la ora unu.

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
Femeia care a omorat un baietel de patru ani se afla in arestul politiei!

Femeia din Bistrita suspectata ca a mutilat si omorat un baietel de patru ani a fost retinuta pentru 24 de ore.

Urmarire cu focuri de arma, pentru prinderea unui presupus hot de motorina

Un sofer roman, care venea din Austria cu o autocisterna incarcata cu vopsea lavabila, a ramas fara motorina din rezervor, dupa ce a oprit pentru o pauza de somn, pe autostrada Bucuresti - Pitesti.

Patru morti la Sighisoara, dupa ce o masina a intrat intr-un TIR parcat

In autoturism se aflau cinci tineri, dintre care trei au murit pe loc, iar unul a decedat in drum spre spital. Un singur ocupant al masinii a supravietuit, insa se afla in stare grava.

Recomandări
Poluare masivă în Delta Dunării după atacurile rusești cu drone. Un nor uriaș de fum a ajuns deasupra satelor

Poluare masivă în Delta Dunării, după atacurile rusești cu drone de pe malul ucrainean al fluviului. Un nor de fum s-a format după incendiul de proporții provocat de bombardamente și a ajuns la noi în țară.

CCR decide luni în cazul Legii biodiversităţii, contestată de AUR. Actul este un jalon PNRR de aproape un miliard de euro

Curtea Constituțională a României (CCR) urmează să ia o decizie, luni, în cazul sesizării privind Legea biodiversității, după ce proiectul a fost contestat de AUR. 

Doi frați de 17 și 19 ani au murit înecați la mare, în Olimp. Unul a fost smuls de valuri din mâna salvamarului

Doi frați - de 17 și 19 ani - și-au găsit sfârșitul în stațiunea Olimp. Băieții au intrat în mare, deși era arborat steagul roșu.