"Cumpara" masini de lux cu cecuri false! Acum va infunda inchisoarea!

×
Publicitate

De la un stil de viata de multimilionar, se pregateste pentru un trai modest la puscarie. Este povestea unui hot cu staif arestat dupa ce a cumparat luni de zile masini de lux doar cu cecuri false.

Si poate ca si-ar fi vazut in continuare de afacere, daca unul dintre patronii pe care i-a lasat cu o paguba de sute de mii de euro nu se ambitiona sa il caute si-n gaura de sarpe.

Cu arestarea lui Ion Barascu se incheie calvarul multor dealeri auto. Insa, pana sa fie prins, pe multi a pacalit...

Ionut Udrea este numai unul dintre pagubiti. Credul, i-a vandut limuzine contra unor ordine de plata, fara sa astepte sa intre si banii in cont.

"Niciun moment nu a lasat sa se inteleaga ca ar fi rau intentionat, era extrem de punctual, era foarte bine imbracat, vorbea foarte elevat. Nicio secunda nu a dat impresia unui om de rea-credinta", povesteste Ionut Udrea, director de vanzari la un show-room din Brasov.

Cu un aer degajat, cumparatorul a reusit acum trei luni sa plece cu masina de 40.000 de euro, plus una mai ieftina pentru drive-test. Patronii nu au acceptat paguba. Au apelat la detectivi particulari, apoi au intrat pe fir si politistii brasoveni.

Unul dintre autoturisme a fost depistat tocmai in Anglia cand urma sa fie urcat pe un vapor si trimis in Africa. A ajuns pana-n Regatul Unit pe roti, desi era dat in urmarire prin Interpol.

A doua masina, un Cadillac, este si la aceasta ora undeva in Bucuresti. Nu a fost inca localizat.

Statistic insa, doar o masina din doua furate este recuperata in cele din urma de politisti.

Articol recomandat de sport.ro
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Citește și...
Lege promulgată: Consiliere psihologică gratuită pentru părinții copiilor cu autism și sindrom Down

Părinții sau tutorii copiilor cu sindrom Down ori tulburări din spectrul autist vor beneficia de consiliere psihologică gratuită, decontată integral prin asigurările de sănătate, conform noii legi promulgate.

Ce spune președintele Sindicatului Navigatorilor despre marinarii români blocați în Iran: Au alimente, apă, tot ce le trebuie

Patru marinari români trăiesc o dramă în Iran. Sunt blocați de peste o săptămână pe un vapor sechestrat de iranieni, în Strâmtoarea Ormuz.

Românii cumpără tot mai multe iahturi și bărci. Navigația devine un stil de viață pentru tot mai mulți pasionați

Interesul pentru ambarcațiunile de agrement este în creștere în România.

Recomandări
Nemulțumiri în Opoziție înainte de votul moțiunii de cenzură PSD-AUR. Cine sunt aleșii care ar putea răsturna rezultatul

Soarta Guvernului se joacă în Parlament. Deși PSD, AUR și PACE au depus un număr mai mare de semnături decât voturile necesare pentru ca Executivul să cadă, tabăra adversă crede că poate convinge suficienți parlamentari să-și schimbe opțiunea de vot.

Care va fi prețul pe care românii îl vor plăti, după ce euro a ajuns la maximul istoric. Pe cine va afecta pe termen lung

În plină criză politică, euro a înregistrat un maxim istoric față de leu. Moneda națională s-a depreciat puternic joi, astfel că un euro a ajuns la peste 5,14 lei. 

Putin i-a spus lui Trump că îl poate ajuta să obțină uraniul îmbogățit al Iranului. Cum i-a răspuns președintele SUA

Blocada impusă porturilor iraniene e o manevră de geniu și nu mai durează mult până când iranienii vor implora îndurare, ne asigură președintele american.