Cazul 'Droguri la Dinamo' continua: ancheta fara precedent in Politie

×
Publicitate

Se fac anchete fara precedent in Politia Romana, dupa ce un subofiter a fost acuzat de trafic de droguri de mare risc.

Drept urmare, ca sa nu se mai trezeasca in sistem cu oameni manjiti, Corpul de Control al ministrului de interne a dispus ca fiecare agent, de oras sau de tara, sa fie verificat.

Ordinele Corpului de Control sunt clare. Fiecare politist va fi verificat atat in ceea ce priveste cazierul sau judiciar, cat mai ales legaturile si relatiile personale. Astfel va iesi la iveala daca vreun anagajat al Politiei are sau nu legaturi cu lumea interlopa.

Evident, anchetele sunt facute de Serviciul de Informatii si Protectie Interna si se anunta de lunga durata.

Povestea vine la o luna de la arestarea lui Bogdan Butnariu, agentul prins ca vindea amfetamine. Grav este ca lucra in MAI desi fusese condamnat pentru o talharie si era consumator de heroina.

In plus doi dintre angajatii de la personal - atat de la clubul Dinamo, unde Butnariu a fost poloist, cat si de la Politia Capitalei - unde a fost transferat anul trecut - vor fi trasi la raspundere.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Drone intrate în spațiul României, după care au produs explozii în Ucraina. Două aeronave F-16 au fost ridicate de la sol

Autorităţile au transmis, joi seară, un nou mesaj RO-Alert în nordul judeţului Tulcea. Două aeronave F-16 din cadrul Bazei 86 Aeriene Borcea au fost ridicate de la sol.

Misiune contracronometru după ce un bebeluș a rămas blocat într-o mașină, în Pitești. Ce s-a întâmplat

Un sugar care a rămas blocat într-o maşină din Piteşti a fost salvat, joi, de poliţiştii locali. Părinţii şi fraţii copilului ieşiseră pentru a cumpăra ceva de la un restaurant şi, din cauza unei defecţiuni, portierele s-au blocat. 

Apele Române: România traversează una dintre cele mai dificile perioade hidrologice din ultimele decenii

România traversează una dintre cele mai dificile perioade hidrologice din ultimele decenii, mai ales că nici în bazinul superior al Dunării nu sunt prognozate precipitații în perioada imediat următoare, potrivit Administrației Naționale Apele Române.

Recomandări
Cum se vor putea programa românii la medic din noua platformă ”e-Sănătatea Mea”

Din luna septembrie, pacienții vor putea să își programeze online vizitele în ambulatoriile de specialitate din sistemul public. Apoi, doctorii vor putea emite rețete electronice și scrisori medicale direct prin noua platformă. 

Debitul Dunării se apropie de un nivel critic. Ce riscă România dacă va fi oprit și reactorul 2 de la centrala Cernavodă

Este alertă pe piața energiei. Autoritățile au amânat deocamdată decizia de a opri și reactorul 2 de la centrala nucleară Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării. Însă pericolul nu a trecut, dimpotrivă. 

FK Auda - FCSB 4-1. Rușine istorică: ”Roș-albaștrii”, eliminați din Europa cu 7-3 la general de o echipă necunoscută

FCSB a fost învinsă și în meciul retur din Conference League, după ce în prima manșă a pierdut cu 3-2, iar ”roș-albaștrii” suferă o eliminare rușinoasă din Europa. Meciul FK Auda - FCSB s-a terminat cu scorul de 4-1, un neveromisil 7-3 la general.