Neamt: Fetita de trei ani data disparuta a fost gasita

×
Publicitate

Alerta, miercuri noapte, in judetul Neamt, unde zeci de politisti, jandarmi si pompieri au scotocit imprejurimile unei comune in cautarea unei fetite de nici patru ani.


Disparuse chiar de langa parintii ei, in timp ce oamenii munceau la camp si nu i-au dat atentie. Au cautat-o fara intrerupere pana cand, in final, au gasit-o teafara in curtea unor vecini.

Aproape 80 de politisti, jandarmi, pompieri si salvamontisti au pornit in cautarea copilei. Parintii spun ca au luat-o pe Elena cu ei la camp, pentru ca bunica fetitei era plecata si nu avea cine sa o supravegheze. Totusi, pe ceilalti trei copii, cu varstele de sase, sapte si noua ani, i-au lasat singuri acasa.

Parintii spun ca, ocupati cu munca, au pierdut-o din vedere pe fetita cam o jumatate de ora. Si cand si-au aruncat privirile spre locul unde trebuia sa fie fiica lor, nici urma de ea.

Panicati, mama si tatal copilei au cerut ajutorul autoritatilor, care au rascolit intreaga zona, dar fara succes. Au aflat totusi, ca un satean ar fi vazut-o pe fetita. Copila a fost descoperita in zori, in casa unor localnici care au adapostit-o peste noapte.

Parintii n-au scapat insa de probleme si vor fi cercetati de Directia pentru Protectia Copilului, iar pentru neglijenta ii asteapta o amenda.

Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
„România educată”, vot final. Studenții din Iași susțin salariile mai mari doar dacă vin și cu responsabilizarea dascălilor

Proiectele legilor pentru învăţământul preuniversitar şi superior, împreună cu rapoartele comisiei de specialitate, intră luni, pentru vot, în plenului Senatului, care este for decizional.

Au batut mar un baiat de 16 ani si i-au omorat cu salbaticie calul!

Cruzime greu de imaginat in judetul Iasi. Trei tineri au bagat groaza in tot satul, dupa ce au batut crunt un baiat de 16 ani si i-au macelarit apoi calul cu care se intorcea acasa.

Si-a bagat fetita in spital dupa ce a lovit-o in cap cu un scaun

O copila de 11 ani din Vaslui a ajuns la spital inconstienta dupa ce mama ei a lovit-o cu un scaun in cap. Femeia si-ar fi iesit din minti pentru ca fata nu si-ar fi facut lectiile si n-ar fi avut grija de sora ei mai mica, in varsta de doi ani.

Recomandări
Nicușor Dan nu exclude alegerile anticipate, dar crede că nu ar rezolva criza politică. „Vom fi cam tot în această situație”

Discuțiile pentru formarea unui guvern, desfășurate la Cotroceni, între președintele Nicușor Dan și liderii partidelor din fosta coaliție, s-au încheiat fără niciun acord.

Cu ce poate contribui România la proiectul european pentru apărarea antiaerienă a Ucrainei. Mesajul lui Nicușor Dan

Vești bune pentru Ucraina de la Paris, unde aliații din Coaliția de Voință au luat noi decizii în favoarea Kievului. Printre altele, țara va primi licențe ca să producă rachete de croazieră și muniție pentru sistemele antiaeriene.

SUA au lovit baze și infrastructura militară din Iran pentru a treia noapte consecutivă. Teheranul a ripostat

SUA au finalizat o altă rundă de atacuri împotriva Iranului la ora 22:15 ET (05:15 ora României), a anunţat Comandamentul Central al SUA într-o postare pe reţelele sociale, anunţă CNN.