CAMERA ASCUNSA: Uite cum isi vand muncitorii motorina din utilaje!

60167513

Daca va intrebati inca de ce la noi autostrazile se fac in viteza melcului, un posibil raspuns vine de la Constanta. Acolo, angajatii unei firme de constructii au pus bazele unei afaceri ilegale.

Isi vand motorina din utilaje, cam 30 de tone numai in ultimele doua luni, cred politistii.

Miercuri, de exemplu, muncitorii vindeu motorina, in timp ce la politie erau audiati 5 barbati, suspectati ca furau motorina din utilaje. Au fost dati de gol de patronul lor, care a contractat lucrari pe autostrada Soarelui.

Initial, muncitorii au negat toata povestea. In timpul audierilor, insa, angajatii au recunoscut ca furau si cate 100 de litri de combustibil pe tura. Vindeau marfa la jumatate din pretul de la pompa. Faceau chiar si reduceri, spun anchetatorii, care incearca sa ii numere pe toti cei implicati in afacerea ilegala.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
Citește și...
A început să plouă în Austria, apele Dunării ar urma să crească zilele următoare și în România

Autoritățile maghiare au anunțat joi că în bazinele hidrografice din Austria ale Dunării a început să plouă, astfel încât o creștere a nivelului apelor fluviului ar urma să crească chiar din acest weekend. 

Studiu: Trotinetele electrice, de aproape trei ori mai periculoase decât motocicletele și bicicletele în cazul traumatismelor

Persoanele care folosesc trotinete electrice se confruntă cu un risc mai mare de a suferi leziuni cerebrale și traumatisme ale organelor interne decât bicicliștii sau motocicliștii, potrivit unui nou studiu, scrie Sky News.

Un motociclist de 23 de ani a murit într-un accident grav la Suceava. Nu avea permis, iar vehiculul nu era înmatriculat

Un tânăr de 23 de ani - care circula cu o motocicletă neînmatriculată, cu număr fals și fără permis de conducere pentru un astfel de vehicul - a murit într-un accident, la Suceava. Accidentul a fost surprins de o cameră de supraveghere.

Recomandări
„Situația e critică în domeniul imobiliar”. Românii cu credite aprobate riscă să le piardă din cauza blocajului de la ANCPI

Piața imobiliară este blocată de mai bine de trei săptămâni, după atacul cibernetic asupra sistemului administrat de Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară.

Soluția finală pentru devierea Dunării. Cum vor fi scufundate barjele care trebuie să salveze Reactorul 2 de la Cernavodă

După zile întregi de pregătiri și amânări a fost aprobată, în sfârșit, varianta tehnică finală de scufundare în Dunăre a barjelor încărcate cu rocă. 

Cum se luptă România cu criza energetică. Orașele au devenit mai întunecate. „Nu înseamnă să ne întoarcem în beznă”

Dacă spălați rufele seara, după ce vă întoarceți de la muncă, nu ar strica, o vreme, să schimbați obiceiul.