Accidente cumplite din cauza neatentiei si vitezei la volan

×
Publicitate

Nu trece noapte fara ca pe soselele noastre sa nu-si gaseasca sfarsitul alti oameni. Un accident petrecut in Timis a secerat viata unei tinere mereu certate cu regulamentul de circulatie, dar si pe cea a insotitorului ei.

Au intrat sub rotile unui TIR si echipajele de descarcerare le-au scos cu greu trupurile din masina strivita.

Degeaba a franat cat a putut soferul autotrenului. Impactul a fost necrutator si a ucis-o pe loc pe tanara de 24 de ani, aflata la volan. Odata cu ea s-a stins si insotitorul ei, un barbat de 54 de ani.

Politistii care cerceteaza cazul au descoperit ca soferita fusese implicata anul acesta intr-un alt accident rutier si ca fusese amendata de mai multe ori.

Accident la indigo si in judetul Brasov. Soferul unei masini a taiat o curba in viteza si a intrat pe contrasens, unde s-a oprit intr-un camion.

Barbatul a murit pe loc si alti doi oameni aflati in autoturism au fost raniti. Intre Maierus si Hoghiz, locul unde s-a petrecut accidentul, pe DN13, nu are doar un numar cu ghinion, ci si o faima teribila. Zeci de accidente au loc in aceasta zona, din cauza soferilor care circula cu viteza pe soseaua este ingusta si plina de curbe.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Vai de fundul ei! A inghitit 100 de cuie din cauza depresiei!

Un caz iesit din comun la spitalul judetean din Satu Mare, unde o femeie de 40 de ani s-a prezentat la control cu o numar imens de cuie in stomac.

Tata si fiul de numai 7 luni, zdrobiti de un camion pe E85

Cumplitul accident s-a petrecut in dreptul localitatii Orbeni, in Bacau. Cel de la volan a iesit in fata unui TIR, care i-a facut praf. Mergeau sa o caute pe mama copilului. Femeia fugise de acasa, hotarata sa isi reclame sotul dupa ce a batut-o mar.

Hot ghinionist! Dupa furt, a fost imobilizat de cativa muncitori

Ghinionul s-a tinut scai de un talhar de ocazie din Constanta. L-au inhatat cativa muncitori, imediat dupa ce a batut o postarita si i-a furat geanta plina cu bani.

Recomandări
Nicușor Dan i-a chemat la Cotroceni pe liderii PSD, PNL, USR şi UDMR. Caută un acord pe legea salarizării

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni marţi, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR şi UDMR pentru discuţii privind proiectul legii salarizării.

Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Valul de caniculă se intensifică. Cod portocaliu în șapte județe, cu temperaturi de peste 39 de grade | HARTĂ

Ziua de marți va fi extrem de caldă în cea mai mare parte a ţării, în zeci de judeţe temperaturile ajungând la 37 de grade Celsius.