A vrut sa experimenteze, dar si-a dat foc din greseala

60328375

Viata unui baiat de 12 ani din Bihor a fost pusa in pericol dintr-o simpla joaca. Copilul a ajuns la spital cu arsuri pe fata si pe gat.

Se juca in curte cu un baietel din vecini si a aprins benzina dintr-un borcan. Lichidul arzand i-a ajuns apoi pe fata si pe haine.

Parintii lui au fugit sa ceara ajutor la Politie, iar seful de post a chemat imediat Ambulanta. Baiatul a fost internat la chirurgie plastica, sub supravegherea medicilor.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Judetele Dambovita, Prahova si Arges, paralizate de viscol!

UPDATE - Sute de oameni zgribuliti au ramas ai nimanui in iadul alb de pe sosele. De departe, insa, cel mai disperat caz a fost al unei asistente. Femeia, gravida in luna a sasea, plecase in cursa, ca sa ajute un bolnav.

Experienta teribila! Sase elevi din Dolj, intoxicati cu monoxid de carbon

Tinerii au ajuns in stare grava la Spitalul Judetean din Craiova. Cei patru baieti si doua fete erau cazati in caminul Liceului Agricol Malu Mare, unde s-a produs un incendiu.

Ucisa de microbii din spital? O fetita de 6 luni a murit de septicemie

Intram in spital cu un diagnostic si ne externam cu un altul, provocat chiar de microbii din unitatile medicale. Aproape 10.000 dintre noi o patesc an de an, scrie in statisticile oficiale.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.