A "uitat" sa returneze 15 autoturisme imprumutate!

×
Codul embed a fost copiat

Cum sa faci avere ilegal si nici macar sa nu ajungi la puscarie? A aflat raspunsul corect un tanar de 25 de ani din Curtea de Arges, care a abuzat de increderea unor agenti ce inchiriaza masini.

Barbatul a "uitat" sa returneze 15 autoturisme imprumutate. O parte au fost gasite bucati la un centru ilegal de dezmembrari, din Ilfov. Tot aici erau desfacute bujie cu bujie alte zece masini furate din strainatate.

Dumitru Burian este patronul unei firme de inchirieri auto din Targu Mures. I-a dat unui tanar din Arges o masina de peste 20.000 de euro, care a uitat sa se si intoarca. Proprietarul a urmarit autoturismul prin GPS. Asa ca a mers cu politistii in comuna Popesti Leordeni de langa Bucuresti.

Cand au ajuns aici, politistii din Ilfov i-au gasit pe angajatii service-ului dezmembrand de zor o masina furata de aceasta data de la un centru de inchirieri din Bucuresti.

Dupa ce au verificat actele, anchetatorii au mai descoperit alte zece autoturisme declarate furate din Germania si Ungaria, care urmau sa fie vandute ca piese de schimb. Angajatii firmei de dezmembrari insista ca nu stiu de unde provin autoturismele.

Citește și
Masina
Oops, am incurcat masina!

Se pare ca tanarul care a adus masina in Popesti a dat lovituri in toata tara. Actiona mereu la fel. Inchiria un autoturism pentru trei zile, dupa care disparea. Ultima data a plecat de la Pitesti, cu doua. Silviu Nicut a "vizitat" centre de inchirieri din Alba, Bacau, Valcea, Prahova si Bistrita.

Tunul dat de Nicut este de aproximativ 300.000 de euro. Interesant este ca nu poate fi acuzat de furt pentru ca cei care i-au inchiriat masinile i le-au dat pe incredere cu tot cu acte.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Citește și...
A comis aproape 200 de furturi, dar politistii nu au ce sa ii faca!
A comis aproape 200 de furturi, dar politistii nu au ce sa ii faca!

Un baiat de 14 ani, din Botosani, a reusit sa-i surprinda chiar si pe politisti, dupa ce a comis aproape 200 de furturi si a scapat, de fiecare data, nepedepsit. 

Oops, am incurcat masina!
Oops, am incurcat masina!

Caz incredibil la Lugoj, unde un tanar surprins la volanul unei masini este cercetat pentru furt, desi el jura ca n-a facut decat sa confunde masina cu propriul lui autoturism.

Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.

Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina

Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.

O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO

O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare neașteptată de la Papa Leon al XIV-lea, ca răspuns la un desen prin care se ruga pentru copiii afectați de război.