A cazut in cap, pe gresie, din patul supraetajat!

×
Publicitate

Accident teribil intr-o tabara din Costinesti. Un tanar de 31 de ani, din Mehedinti, a cazut dintr-un pat supraetajat, direct in cap, pe gresie.
 


Tanarul a ajuns la spital in stare critica, iar medicii l-au operat de urgenta. Barbatul este acum internat la terapie intensiva, in coma si cu sanse mici sa isi revina. Are hemoragie interna si respira doar cu ajutorul aparatelor.

Venise impreuna cu familia la Costinesti si erau cazati cu totii intr-o camera a taberei. In miez de noapte, rudele au auzit un zgomot asurzitor si, cand au aprins lumina, l-au gasit pe barbat pe jos.

Cel mai probabil s-a miscat in somn si a cazut din partea de sus a patului supraetajat.

Inspectorii OPC au controlat luni tabara si au gasit numeroase nereguli, inclusiv lipsa protectiei la mai multe paturi, dar si mizerie. Au decis inchiderea unitatii si au dat si o amenda de 100.000 de lei.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Au fost reluate cautarile copilului de 7 ani, disparut de joi

Pe masura ce orele trec, sperantele se spulbera. Echipele care il cauta de vineri, fara incetare, pe copilul de 7 ani disparut din statiunea Ranca, se tem de tot ce este mai rau.

A fugit de acasa de teama tatalui, dupa ce a ramas repetent!

Disperarea i-a cuprins pe doi parinti dintr-o localitate ieseana, care se tem pentru viata baiatului lor, disparut in urma cu o saptamana. Copilul, elev in clasa a saptea, a fugit, se pare, de acasa de teama tatalui sau, care a aflat ca a ramas repetent.

Un tanar a murit inecat, chiar in ziua in care aniversa 1 an de casatorie

Durerea a luat locul fericirii intr-o localitate din judetul Arad, unde un tanar de 29 de ani a pierit, in timp ce sarbatorea cu sotia un an de casatorie.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.