Preturile apartamentelor din Cluj, mai mari decat in orasele din Mediterana

60150189

Daca pana anul trecut s-au aruncat pe apartamentele construite de dezvoltatorii imobiliari, clujenii stau acum si se gandesc daca mai merita sa cumpere sau nu.

Potrivit ziarului Gandul, agentii imobiliari clujeni spun ca preturile locuintelor noi au crescut fara vreun motiv.

Peste 10.000 de apar­ta­men­te sunt in con­s­tructie in acest moment la Cluj-Napoca in mai multe ansambluri rezidentiale precum Bonjour Residence, Omnia Residence si Cartierul Tineretului.

Afle mai multe amanunte pe www.gandul.info

Articol recomandat de sport.ro
Ce a postat Romario, după ce și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei: ”Așa am fost primit”
Ce a postat Romario, după ce și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei: ”Așa am fost primit”
Citește și...
Mega-tranzacție în energie: Premier Energy preia Distribuție Energie Oltenia cu 1,5 milioane clienți pentru 700 milioane euro

Premier Energy a anunțat semnarea unui acord pentru achiziția companiei Distribuție Energie Oltenia (DEO) de la fonduri administrate de Macquarie Asset Management, într-o tranzacție estimată la aproximativ 700 de milioane de euro.

Impactul deciziilor luate de Guvern, măsurat la pompă. Cu cât s-au ieftinit motorina și benzina în ultimele zile

În ultimele zile am dat mai puțin pe carburanți la unele benzinării. Sunt efectele ieftinirii barilului de țiței pe piețele internaționale care se menține, în jurul valorii de 96 de dolari.

Hidroelectrica atinge un nou maxim bursier: peste 70 de miliarde lei capitalizare și randament de aproape 30% în 2026

Hidroelectrica a marcat un moment istoric pe Bursa de Valori București, depășind în premieră pragul de capitalizare de 70 de miliarde de lei, pe fondul creșterii accelerate a acțiunilor și al planurilor ambițioase de investiții.

Recomandări
Prognoza ANM. Ploi torențiale, vânt puternic și izolat vijelii și grindină în mai multe județe. HARTĂ

ANM a emis o informare meteorologică valabilă în intervalul 17 aprilie, ora 10:00 - 18 aprilie, ora 20:00, care anunță o perioadă de instabilitate atmosferică accentuată și intensificări ale vântului în cea mai mare parte a țării.

Nicuşor Dan, despre raportul privind anularea alegerilor: 90% din lucruri pot fi făcute publice. Influența rusă a existat

Președintele Nicuşor Dan a declarat joi că România este, de cel puțin 10 ani, ținta unui război hibrid al Rusia.

FMI spune că reducerea taxelor pe combustibili pentru amortizarea scumpirilor este ineficientă. ”Nu sunt măsuri înțelepte”

FMI avertizează că reducerea taxelor la combustibili este ineficientă pentru a frâna explozia prețurilor la energie și dă ca exemplu criza energetică recentă, declanșată de invadarea Ucrainei de către Rusia.