VIDEO. Gestul făcut de ucigaşul din Făget imediat după comiterea crimei

×
Publicitate

Scene incredibile în Timiş, unde un individ, căutat acum de poliţie, a ucis un bărbat, a rănit-o grav pe soţia acestuia şi a lovit şi atacat apoi alte patru persoane.

Se fac cercetări contracronometru în zona de est a judeţului Timiş, după scenele şocante petrecute în această dimineaţă. Un bărbat a fost ucis de un individ, iar soţia lui a fost grav rănită.

Agresorul a fugit apoi şi a mai rănit patru persoane, în altă localitate şi a reuşit să treacă şi de un baraj al poliţiei. Maşina cu care a dispărut, şi ea furată, a fost găsită abandonată iar atacatorul, extrem de periculos, este căutat acum de zeci de agenţi.

Dimineaţa, la ora opt, suspectul a mers în parcul din localitatea Făget unde, din senin, a atacat un cuplu. Cei doi soţi făceau sport, ca în fiecare zi. Bărbatul a murit pe loc.

Alin Petece, şef Inspectorat Judeţean de Poliţie Timiş: "S-a prezentat echipajul la faţa locului şi a constatat decesul persoanei şi o altă persoană rănită despre care ulterior am aflat că este soţia, în stare de inconştientă. S-au luat primele măsuri la faţa locului.”

Femeia, grav rănită, a ajuns la Timişoara cu un elicopter SMURD. Medicii spun că a fost lovită violent în zona capului.

După crimă, individul a fugit cu o bicicletă, în localitatea Temerești. Acolo a furat o maşină, apoi a lovit pe cineva cu autoturismul. A reuşit să treacă şi de un baraj al poliţiei.

Alin Petece, şef inspectorat judeţean de poliţie Timiş: ”Pe traseu, nu avem indicii, care a fost motivul pentru care a vătămat şi alte persoane, cu un corp contondent. După care a sustras un autovehicul, a forţat un baraj cu semnalarea organelor de poliţie, s-a folosit armananetul din dotare, nu s-a putut imobiliza, a mers spre zona împădurită, unde a pierdut controlul volanului şi a părăsit zona.

Individul căutat are 33 de ani şi este cunoscut şi pentru alte acte de violenţă, săvârşite în trecut.

Articol recomandat de sport.ro
VIDEO EXCLUSIV Conor McGregor a rezistat doar 63 de secunde la revenirea în ring! Cum s-a încheiat meciul cu Max Holloway
VIDEO EXCLUSIV Conor McGregor a rezistat doar 63 de secunde la revenirea în ring! Cum s-a încheiat meciul cu Max Holloway
Citește și...
Ce au găsit autoritățile în mai multe gropi săpate în pământ, în Dâmbovița. Întreaga cantitate a fost distrusă pe loc

Aproximativ opt tone de varză murată au fost distruse după un control al Poliției și DSVSA Dâmbovița, alimentele fiind depozitate necorespunzător în mai multe gropi săpate în pământ în localitatea Slobozia Moară, a informat, duminică, IPJ Dâmbovița.

Aglomerație pe drumurile din România. Unde sunt coloane de mașini și ce recomandă Infotrafic

Valorile de trafic sunt ridicate, duminică după-amiază, dinspre Constanța și Valea Prahovei către Capitală, informează Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române.

Microsoft, Google și Amazon poluează mai mult decât România. Centrele de date pentru AI cresc emisiile de carbon

Emisiile de gaze cu efect de seră generate împreună de Microsoft, Amazon și Google au ajuns la un nivel mai mare decât cele produse de întreaga Românie într-un an.

Recomandări
Rezultatele finale de la Bacalaureat 2026 au fost publicate. Rata de promovare a crescut după contestații

Rezultatele finale la bac 2026, după soluționarea contestațiilor, au fost publicate duminică, 12 iulie, online. Aceste note sunt definitive și nu mai pot fi modificate, indiferent dacă sunt mai mari sau mai mici decât cele inițiale. 

Ilie Bolojan: Dacă statul nu ar fi risipit bani, România ar fi avut sute de poduri și pasaje în fiecare an

Ilie Bolojan afirmă că economiile făcute doar de către Cancelaria premierului în 2025 şi 2026 echivalează cu valoarea unui pod cu o bandă pe sens peste Crişul Repede sau valoarea unui pasaj rutier suprateran. 

Sorin Grindeanu, înainte de negocierile de la Cotroceni: „Brătienii second-hand s-au trezit în conștiință și luptă cu PSD”

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, susține că la consultările de luni de la Palatul Cotroceni se va vedea „clar” cine vrea să găsească o soluție „rațională” și „rezonabilă” și cine vrea „să țină România blocată în continuare pentru propriile privilegii”.