Urarea transmisă de SRI românilor, de Crăciun. Postarea a devenit virală

62100778
Facebook.com

Serviciul Român de Informaţii (SRI) a transmis, miercuri, pe pagina de Facebook a instituției, o urare ce a devenit în scurt timp virală, fiind apreciată şi distribuită de mii de internauţi.

„Sărbători fericite curioşilor”, a fost mesajul transmis de SRI, însoţit o fotografie specială de Crăciun.

În fotografia publicată de contul Facebook al SRI pot fi văzuţi doi copii care îl spionează pe Moş Crăciun, în timp ce acesta le lasă cadourile sub brad.

Postarea a fost foarte apreciată, fiind distribuită și comentată de mii de persoane.

SRI nu este la prima glumă de acest gen, pagina de Facebook a instituției fiind recunoscută pentru urările inedite transmise cu prilejul sărbătorilor celebrate de români.

Postarea SRI de 8 martie

Postarea SRI de Dragobete

SRI
Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
Un polițist din Câmpina și-a amanetat de mai multe ori laptopul de serviciu. Ce a urmat

Un poliţist din cadrul Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IJP) Prahova a fost pus la dispoziţie după ce şi-a amanetat laptopul de serviciu, în acest caz fiind deschisă şi o procedură disciplinară.

Imagini rare filmate în Suceava: ”Pe cine aţi paria între un urs şi un mistreţ?”. Finalul e cu totul surprinzător | VIDEO

Pădurarii din Suceava au surprins în imagini o întâlnire rară între un urs şi un mistreţ, în apropierea unei hrănitori amenajate într-o pădure din judeţ.

Recensământul național al clădirilor vulnerabile la cutremur. Ce este „raportul fotografic” și cum se desfășoară

Primăria Capitalei a început să evalueze clădirile din centrul orașului, care pot avea probleme în cazul unui cutremur. Proprietarii nu plătesc nimic, iar verificările durează doar câteva minute și se fac din stradă de o echipă de ingineri.

Recomandări
Polițe RCA false pe străzile din România. O brokeriță recunoaște: „Luam ce mai aveam de plată, aveam bănci”. Reacția ASF

Un autoturism din patru circulă fără asigurarea obligatorie numită RCA. Dar situația din trafic este și mai gravă: unele mașini au polițe false de asigurare.

Sorin Grindeanu: Nu ştiu dacă până la 1 septembrie vom avea un Guvern

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a afirmat luni că îi este greu să spună dacă până la începutul sesiunii parlamentare, la 1 septembrie, se va instala un nou Guvern.

Rusia pierde capacități uriașe de rafinare după atacurile cu drone ale Ucrainei. Benzina devine tot mai scumpă

Dronele ucrainene au scos din funcțiune aproape jumătate din capacitatea de rafinare a petrolului a Rusiei. Țintesc rafinării, petroliere, depozite și logistica aprovizionării cu carburant, atât pentru populația civilă, cât și pentru armată.