Un tanar din Bacau a incercat sa dea o spargere, dar a ramas blocat cu capul in geam si a murit. Politia a deschis o ancheta

×
Publicitate

Moarte cumplita pentru un tanar de 18 ani din Bacau. Baiatul s-a sufocat in baia unor vecini, unde a incercat sa intre pe geam. Nu a incaput, iar proprietarii l-au gasit fara suflare si nu stiu exact ce s-a intamplat.

In una din camerele casei, oamenii au un magazin si este posibil ca victima sa fi vrut sa dea o spargere, desi cunoscutii spun ca era un baiat linistit care nu punea niciodata mana pe ce nu era al lui.

Cand au vrut sa mearga dimineata la baie, batranii parca s-au trezit intr-un film de groaza. Un barbat atarna fara viata de fereastra baii, cu picioarele inauntru si capul in afara.

Vasile Florea, proprietarul casei: "S-a bagat pe un geam prin partea de la deal, sa intre in magazin, ca a crezut ca e magazinul acolo. Cand colo e in baie, ca e vecin magazinul cu baia mea".

Oamenii au sunat la 112, insa echipajul de la ambulanta nu a mai putut face nimic pentru tanar. Curiosii s-au adunat repede si au identificat victima. Este un baiat din sat cuminte si linistit, sustin apropiatii.

Ana Petrescu, localnica: "A intrat asa inauntru, o mana e afara si capul. A alunecat pe faianta si cu picioarele pe cada. A ramas cu o mana afara si cu una inauntru".

Pentru ca nu stiu cum a murit tanarul, unii se gandesc si la o crima.

Politistii au aflat ca tanarul a fost pe dealul din apropiere, la aprinderea focurilor de Sfantul Andrei si s-a cinstit cu prietenii.

Anchetatorii stau de vorba cu prietenii tanarului ca sa afle daca era singur in momentul tragediei ori l-a insotit cineva, care s-a speriat si a fugit.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
Citește și...
Proteste masive în toată ţara ale angajaţilor Fiscului. Au „tras obloanele” până la ora 16

Mii de angajaţi ai Fiscului din toată ţara au întrerupt lucrul joi dimineaţă şi protestează până la ora 16.00, nemulţumiţi de proiectul Legii salarizării unitare, care le-ar reduce „drastic” sporurile chiar şi cu sume de până la 4.000 de lei.

Se anunță „cel mai amplu protest din istoria serviciilor publice de ambulanţă”. Sindicaliștii contestă reducerea sporurilor

Federaţia Naţională Sindicală „Ambulanţa” din România (FNSAR) care reprezintă tot personalul din serviciile publice de ambulanţă, anunţă că este iminentă declanşarea „celui mai amplu protest din istoria serviciilor publice de ambulanţă”. 

Locurile din România unde se înghesuie cei mai mulți turiști

Sosirile înregistrate în structurile de primire turistică (inclusiv apartamente şi camere de închiriat) din România au însumat 3,166 milioane de persoane, în primele patru luni ale acestui an, arată datele publicate de INS.

Recomandări
Proteste masive în toată ţara ale angajaţilor Fiscului. Au „tras obloanele” până la ora 16

Mii de angajaţi ai Fiscului din toată ţara au întrerupt lucrul joi dimineaţă şi protestează până la ora 16.00, nemulţumiţi de proiectul Legii salarizării unitare, care le-ar reduce „drastic” sporurile chiar şi cu sume de până la 4.000 de lei.

Românii cumpără mai puțin după valul de scumpiri. De unde au tăiat

Comerțul cu amănuntul din România a înregistrat noi scăderi în luna aprilie 2026, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Statistică.

Cum ar putea arăta Guvernul dorit de Nicușor Dan. Condițiile puse de partide la ultimele negocieri

La o lună de la demiterea Cabinetului Bolojan, președintele a vorbit din nou cu liderii din fosta coaliție, dar fără rezultat.