Un tânăr bănuit de mai multe furturi a evadat din sediul poliţiei, în Galați

62032753

Un tânăr de 19 ani, din municipiul Galaţi, bănuit de săvârşirea mai multor infracţiuni de furt, a evadat din sediul poliţiei, însă a fost prins la scurt timp.

Tânărul a fost surprins de un echipaj pe stradă și imobilizat.

Potrivit sursei citate, la data de 5 aprilie, în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Secţiei 3 Poliţie Galaţi a surprins în flagrant un tânăr care sustrăgea bunuri dintr-un autoturism aflat într-o parcare din cartierul Micro 20.

La vederea poliţiştilor acesta a fugit şi, fiind urmărit, a fost prins în cartierul Micro 17, încătuşat şi condus la sediul poliţiei.

Cu ocazia cercetărilor, s-a constatat că tânărul, de 19 ani, din municipiul Galaţi, ar mai fi comis, tot în noaptea de joi spre vineri, trei furturi din autoturisme şi un furt din anexa unei locuinţe.

La scurt timp după ce pe numele tânărului a fost emisă o ordonanţă de reţinere, pentru 24 de ore, acesta a evadat din sediul poliţiei.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cimitirul evreiesc din Huși, vandalizat: „Câtă forţă a trebuit acolo?”

Imagini dezolante în cimitirul evreiesc din Huşi, judeţul Vaslui, care a fost vandalizat de mai mulţi indivizi. Peste 70 de monumente funerare au fost distruse în toiul nopţii, iar poliţiştii încearcă acum să dea de urma vinovaţilor.

Cum s-a acționat în cazul incendiilor din munți. Au fost deschise dosare penale

Un incendiu care mistuie de trei zile pădurea de pe Valea Oltului, la confluența cu Lotrul, în apropiere de Brezoi, a mobilizat zeci de oameni.

Scandal într-un club din Dâmbovița. Patru tineri au bătut clienții după ce s-au îmbătat

Patru indivizi cu vârste cuprinse între 24 şi 34 de ani sunt cercetaţi de poliţişti, după ce au împărţit pumni într-un local din Dragomireşti, judeţul Dâmboviţa.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.