PORTRETUL unui pericol public. Barbatul care a injunghiat un politist in Capitala e de negasit

×
Publicitate

Individul periculos care a injunghiat un politist din Capitala este in continuare liber. Colegii victimei au reusit, insa, sa-i faca agresorului portretul robot si spera ca toti cei care pot oferi informatii pretioase sa sune cat mai repede la 112.

Daca recunoasteti individul nu ezitati sa sunati la politie pentru ca este un suspect extrem de periculos.

El are intre 25 si 28 de ani, constitutie atletica, este blond saten si are ochii caprui. In momentul comiterii fapteipurta o geaca cu gluga de culoare deschisa, blugi si o pereche de adidasi albi.

Impotriva acestui individ exista, spun anchetatorii, suficiente dovezi ca sa il incrimineze dupa atacul brutal de sambata dimineata, cand a atacat cu un cutit un politist de la Sectia 20 pe care l-a ranit cu mai multe lovituri. Chiar daca a ramas in spital, subofiterul este in stare buna.

UPDATE 13:00

Individul periculos care a injunghiat sambata un politist din Capitala este in continuare liber. Colegii victimei au reusit insa sa ii faca agresorului portretul robot si spera ca toti cei care pot oferi informatii pretioase sa sune cat mai repede la numarul de urgenta, 112.

Fugarul are intre 25 si 28 de ani, constitutie atletica, este blond saten si are ochii caprui. In momentul comiterii faptei, purta o geaca cu gluga de culoare deschisa, blugi si o pereche de adidasi albi.

atacator politist portret

Incidentul extrem de dur s-a petrecut intr-o statie de tramvai din cartierul Crangasi. Martor fara voie a fost un alt agent, care insa n-a apucat sa schiteze niciun gest.

Atacul a avut loc putin inainte de ora 6, sambata dimineata. Politistul, angajat al Sectiei 20, petrecuse in complexul studentesc. Nu a mai ajuns acasa, ci la spital plin de rani si de sange.

Incidentul s-a petrecut intr-o statie de tramvai chiar sub ochii unui coleg de-al victimei care n-a apucat sa reactioneze si nici sa il retina pe agresor.

Ofiterii ajunsi la fata locului au inteles cu greu ce s-a intamplat pana in momentul in care un martor le-a descris in amanunt scenele socante.

Intre timp, ofiterii de la politia Capitalei au intrat in stare de alerta. Desi cutitarul a scapat, camerele de supraveghere l-au filmat.

Este vorba despre un tanar cu parul blond. Pana la aceasta ora, politistii nu au confirmat daca l-au si identificat insa sustin ca este doar o chestiune de cateva ore pana cand il vor retine. Pentru gestul lui poate fi acuzat de tentativa de omor.

Politistul agresat este internat in sectia chirurgie, unde va mai ramane cateva zile. Chiar daca ranile suferite in urma atacului au fost superficiale, doctorii spun ca se impune totusi o supaveghere. El a fost stabilizat, iar starea sa generala este buna.

 

CITESTE SI: Zece orase care vor disparea de pe harta lumii pana in 2050

Blestemul bogatiei din adancuri. Cea mai bogata tara din lume, distrusa de strainii care i-au exploatat resursele din pamant

Cladiri pentru care cerul este limita. Constructia pe langa care Burj Khalifa va ramane mica. FOTO

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Povestea unica a romanului care a vazut toata Europa pe bicicleta, cu doar 200 euro in buzunar

Un barbat din Bacau a plecat in calatoria vietii lui si a realizat ce nu a mai indraznit niciun roman pana acum.

O suta de bombe din Al doilea Razboi Mondial au fost descoperite pe un santier din judetul Suceava

Un adevarat pericol au ocolit cativa muncitori care faceau sapaturi pe un santier din apropiere de Salcea, judetul Suceava. Mai exact - 100 de bombe.

Cum au ajuns acesti romani sa cumpere legal cu 20.000 euro o casa care era deja locuita

Situatie incurcata in judetul Mures, unde o familie care tocmai a cumparat o casa a descoperit cu stupoare ca locuinta era deja ocupata.

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.