Străzile din Alba Iulia, inundate după o ploaie torențială. VIDEO

61964128
Ziarul Unirea

Mai multe străzi din zona gării și a cimitirului din Alba Iulia au fost inundate, duminică, în urma unei ploi torenţiale care a blocat sistemele de canalizare.

 

O ploaie torențială a inundat, duminică, la Alba Iulia, mai multe străzi din Orașul de Jos, de la ieșirea spre municipiul Sebeș, după ce sistemele de canalizare nu au făcut față cantității mari de precipitații, transmite Ziarul Unirea.

Și anul trecut, aceleași străzi din Alba Iulia se inundau după o ploie torențiale, oamenii fiind nemulțumiți că sistemele de canalizare sunt subdimensionate.

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Alba au declarat că nu au fost gospodării inundate din cauza ploilor, până la ora transmiterii acestei știri.

Municipiul Alba Iulia s-a aflat sub cod portocaliu, fiind semnalate ploi puternice, căderi de grindină și descărcări electrice. 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
Citește și...
Viața lui Florin Morariu după atacul terorist din Londra, un calvar. Ce i-au făcut vecinii

Din cauza notorietății sale, Florin Morariu, tânărul brutar român care a salvat mai multe persoane, în urma atacului terorist de pe Podul Londrei, a fost nevoit să-și părăsească locuința pe care o închiriase.

Un motociclist a agresat un polițist, după ce acesta l-a avertizat că va fi sancționat

Un bărbat din Bucureşti care a intrat cu motocicleta în zona pietonală din Piaţa Sfatului din Braşov şi l-a lovit cu piciorul pe poliţistul local aflat în timpul serviciului care l-a informat că va fi sancţionat, a fost arestat pentru 30 de zile.

Un bărbat din Teleorman a furat o maşină sub ameninţarea cuţitului. Poliţia l-a prins cu focuri de armă

Incidentul a avut loc într-o benzinărie din judeţul Giurgiu, pe DN 61.

Recomandări
Bulgaria a devenit lider mondial în stocarea energiei. Vecinii care țin aprinsă lumina în România sunt peste SUA și Australia

Bulgaria a devenit lider global al capacităților de stocare a energiei, depășind California, Chile sau Australia, regiuni care se bazează pe energie solară. Bulgaria asigură din această energie stocată majoritatea necesarului importat de România. 

Ministerul Apărării de la Chișinău: Drona doborâtă la Galați este rusească, a venit din Ucraina și a traversat Moldova

Drona doborâtă duminică dimineața la Galați este rusească și a traversat Republica Moldova, venind dinspre Ucraina, înainte de a intra în spațiul aerian al României, a transmis Ministerul Apărării de la Chișinău.

Motorina standard s-a ieftinit cu 68 de bani. Prețul a coborât sub pragul de 10 lei în unele benzinării

Vești bune pentru șoferi la pompă. De la miezul nopții, prețul motorinei standard a scăzut cu 68 de bani și a ajuns la 10 lei pe litru în unele benzinării.