Primăria Sectorului 2 a cheltuit din ce în ce mai mult pe salarii. Care sunt cel mai mic și cel mai mare venit

62525935
Pro TV

Suma totală pe care Primăria Sectorului 2 o cheltuiește cu salariile a crescut cu 26% în ultimii 4 ani. Iar cheltuiala cu sporurile s-a majorat cu 38%.  

Rămâne de văzut – în perioada imediat următoare – ce economii la fondul de salarii va aduce reorganizarea administrativă începută de primarul Rareș Hopincă (PSD), în luna martie.

În ianuarie 2021, Primăria Sectorului 2 avea 326 de angajați.

În mai 2025, numărul de angajați ajunsese la 413 – cu 26% mai mulți decât în urmă cu 4 ani.

Suma totală cheltuită de instituție pentru plata salariilor, în mai 2025, a fost de 6.192.946 lei, cu 26% mai mult decât în ianuarie 2021.

Citește articolul integral pe spotmedia.ro.

Articol recomandat de sport.ro
Haos în Grecia după meciul de titlu dintre Olympiakos și Panathinaikos: pumni la vestiare și intervenția poliției
Haos în Grecia după meciul de titlu dintre Olympiakos și Panathinaikos: pumni la vestiare și intervenția poliției
Citește și...
Creştere spectaculoasă a preţului aurului. Ceasurile de lux vintage ajung la topit

Creşterea spectaculoasă a preţului aurului determină tot mai mulţi comercianţi şi proprietari să trimită la topit ceasuri de lux vintage.

Descoperire șocantă în Polonia. Zeci de rămășițe umane au fost găsite în curtea unui medic

O descoperire macabră a fost făcută pe un teren privat dintr-un sat din Polonia. Lucrările de renovare desfășurate pe un au scos la iveală rămășițe a zeci de fetuși.

O turistă a fost salvată cu elicopterul după ce i-a venit rău pe traseul spre Vârful Ciucaș. Avea spasme şi lipotimie

O turistă în vârstă de 55 de ani, aflată pe un traseu spre Vârfu Ciucaş, a fost salvată de pe munte cu elicopterul, după ce i s-a făcut rău.

Recomandări
Eugen Tomac depune astăzi lista Guvernului în Parlament. Ce se întâmplă dacă Executivul nu primește votul de învestitură

Premierul desemnat, Eugen Tomac, urmează să depună duminică, la Parlament, lista cu miniştrii care vor face parte din noul Cabinet şi programul de guvernare.

Dosarul mineriadei din 1990, fără verdict după 36 de ani. Dosarul a fost întors pentru a patra oară la Parchetul Militar

Se împlinesc 36 de ani de la Mineriada din iunie 1990, unul dintre cele mai sângeroase evenimente din România post-comunistă. Procesul propriu-zis, tergiversat mai bine de trei decenii, e departe de final. 

Donald Trump susține că a convins Iranul să renunțe la arma nucleară. Acordul ar putea fi semnat duminică

Preşedintele american Donald Trump a anunţat sâmbătă că duminică va fi semnat acordul cu Iranul pentru a pune capăt războiului, ceea ce va permite redeschiderea imediată a Strâmtorii Ormuz, informează EFE.