O șoferiță de 26 de ani, băută și drogată cu trei substanţe interzise, a făcut prăpăd pe o stradă din Slatina. FOTO

62379616

O tânără de 26 de ani, aflată sub influenţa alcoolului şi a trei substanţe interzise, a lovit şase maşini parcate, iar evenimentul a avut loc pe o stradă din Slatina. Nu au fost persoane rănite.

Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Olt a anunţat că poliţiştii din Slatina au intervenit miercuri seara, la un eveniment rutier petrecut pe strada Unirii din municipiu. 

„Din primele verificări, poliţiştii au stabilit faptul că o tânără de 26 de ani, din municipiul Slatina, în timp ce conducea un autoturism pe strada Unirii, din aceeaşi localitate, din cauze ce urmează a fi stabilite, a avariat şase autoturisme parcate. În urma evenimentului rutier nu au existat victime omeneşti, fiind produse doar pagube materiale.

Întrucât tânăra prezenta un comportament suspect, aceasta a fost testată atât cu aparatul etilotest, care a indicat o valoare de 0,85 mg/l alcool pur în aerul expirat, cât şi cu aparatul drugtest, care a indicat prezenţa a trei substanţe psihoactive, respectiv T1C MDMA, T2C MTD şi T3C KET”, a transmis IPJ Olt, potrivit news.ro. 

Tânăra a fost condusă la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina pentru prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei şi a prezenţei substanţelor în organism.

Pe numele femeii, poliţiştii au deschis dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului şi a altor substanţe.

Articol recomandat de sport.ro
Atenție, nostalgie! FOTO Cum arăta Sorana când a ajuns prima dată în sferturi la Roland Garros
Atenție, nostalgie! FOTO Cum arăta Sorana când a ajuns prima dată în sferturi la Roland Garros
Funded by the European Union
Finanțat de Uniunea Europeană. Punctele de vedere și opiniile exprimate sunt ale autorilor și nu reflectă neapărat pe cele ale Uniunii Europene sau ale Comisiei Europene. Nici Uniunea Europeană și nici autoritatea care acordă finanțarea nu pot fi considerate responsabile pentru acestea.
Citește și...
Un ucrainean abandonat într-un pârâu de companioni a fost salvat cu elicopterul din Munții Maramureșului

Un tânăr ucrainean care a trecut granița în România, prin Munții Maramureșului, împreună cu un grup de cetățeni din țara vecină, a fost abandonat de către compatrioții săi, într-un pârâu, în momentul în care, epuizat fiind, nu s-a mai putut deplasa.

Un băiat de 9 ani din judeţul Constanţa a murit după ce a fost prins sub un capac de canalizare, în timp ce se juca

Un băiat de 9 ani din localitatea Limanu, judeţul Constanţa, a murit, miercuri, după ce a fost prins sub un capac de canalizăre, în timp ce se juca în curtea unui imobil.

Urs de 400 de kilograme, împușcat în Poiana Brașov. Autoritățile spun că reprezenta un pericol pentru turiști

Un urs care şi-a făcut apariţia de mai multe ori în ultima perioadă în Poiana Braşov a fost împuşcat, întrucât fusese deja relocat şi s-a întors în zonă. 

Recomandări
Câți bani a strâns un român plătit cu salariul mediu în 18 ani de contribuții la Pilonul II. Din 2027 se schimbă regulile

Câștigurile românilor care au pensie privată obligatorie au ajuns în total la aproape 18 miliarde de euro, în cei 18 ani de când există Pilonul 2. 

Cine deține, de fapt, datoria României. Cât dețin cetățenii, nonrezidenții, băncile și fondurile de pensii

Cu o datorie publică de aproape 62% din PIB, România depinde tot mai mult de finanțarea venită din partea investitorilor. Băncile, fondurile de pensii și investitorii străini se numără printre principalii creditori ai statului.

„Mi-a atins și sânii, m-a întrebat dacă am silicoane”. Mărturii ale pacientelor psihologului Ion Duvac

Mai multe femei îl acuză pe psihologul Ion Duvac de abuzuri sexuale. Polițiștii serviciului de investigații criminale din București l-au condus la audieri după ce i-au percheziționat casa și cabinetul.