O mașină a luat foc pe Autostrada Bucureşti - Piteşti. Nu sunt victime | FOTO

×
Publicitate

Pompierii din Argeş au intervenit, miercuri seară, pentru a stinge un incendiu care a cuprins o maşină pe Autostrada Bucureşti - Piteşti.    

La momentul izbucnirii incendiului, autoturismul de afla în mers, în interiorul acestuia aflându-se un singur ocupant, respectiv conducătorul auto. Nu a fost necesară intervenţia echipajului medical”, a transmis ISU Argeş.

Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit electric la compartimentul motor.

Știre inițială

Incendiu izbucnit la un autoturism pe A1, km 92 sensul Piteşti-Bucureşti”, a anunţat, miercuri seară, ISU Argeş.

ISU Argeș a mai precizat că intervin pompierii de la Detaşamentul Bradu cu o autospecială de stingere şi o ambulanţă SMURD de prim ajutor calificat.

Nu sunt victime.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Vanessa Trump, ultimatum pentru Tiger Woods! Fosta noră a președintelui SUA l-a avertizat pe legendarul jucător de golf
GALERIE FOTO Vanessa Trump, ultimatum pentru Tiger Woods! Fosta noră a președintelui SUA l-a avertizat pe legendarul jucător de golf
Citește și...
Cum a fost găsit coiful dacic de la Coțofenești. Procurorul general: „A fost o adevărată aventură”

Coiful de la Coțofenești și două dintre cele trei brățări dacice din aur furate anul trecut de la Muzeul Drents au fost returnate României.  

O femeie din Vaslui a fost la un pas de moarte după ce ambulanța care o transporta la spital a rămas blocată în noroi

O bătrână de 90 de ani din județul Vaslui a fost în pericol de moarte, după ce ambulanța care trebuia s-o ducă la spital s-a împotmolit în noroi. 

Percheziții în Mureș pentru furt de curent. Mai multe persoane au fost duse la audieri

Mobilizare de forțe joi dimineață în județul Mureș, unde mascații au făcut zeci de percheziții la locuințele celor bănuiți că fură curent de la rețeaua de electricitate. Mai multe persoane au fost duse la audieri.

Recomandări
VIDEO. Coiful de la Coţofeneşti şi două brăţări dacice de aur au fost recuperate și prezentate de poliția din Țările de Jos

Coiful de la Coţofeneşti şi două brăţări dacice din aur au fost prezentate publicului de autorităţile din Țările de Jos într-o conferință de presă specială, sub măsuri stricte de securitate, în sală fiind prezente forțe speciale de pază. 

Moment istoric. Parlamentul de la Chișinău a votat pentru ieșirea definitivă a Republicii Moldova din CSI

Parlamentul a aprobat denunțarea Acordului de constituire a Comunității Statelor Independente (CSI), precum și a Protocolului și Statutului organizației, ceea ce marchează retragerea definitivă a Republicii Moldova din organele statutare ale CSI.

Guvernul a redus acciza la motorină cu 30 de bani pe litru. Benzinăriile își pot schimba prețul o dată pe zi

Grupul de lucru constituit la nivelul Executivului pentru gestionarea crizei carburanților, condus de premierul Ilie Bolojan, a stabilit joi, 2 aprilie 2026, noi măsuri de limitare a crizei carburanților.