O adolescenta de 16 ani a fost retinuta dupa ce si-a ucis iubitul. Tanara spune ca acesta o batea

60417370

O adolescenta de 16 ani din Dolj a fost retinuta pentru 24 de ore, dupa ce si-a ucis iubitul, injunghiindu-l cu un cutit, ea spunandu-le anchetatorilor ca acesta o batea frecvent si ca nu a mai putut suporta agresiunile.

Crima a avut loc duminica, in localitatea doljeana Marsani, la locuinta barbatului.

Potrivit anchetatorilor, adolescenta si-a ucis iubitul in varsta de 23 de ani, cu o lovitura de cutit aplicata in zona inimii, in timp ce tanarul dormea.

"Tanara de 16 ani a fost retinuta inca de seara trecuta, iar in cursul zilei de astazi (n.r. luni) a fost prezentata Tribunalului Dolj, cu propunerea de arestare preventiva pentru 19 zile, intrucat este minora", a declarat, luni, purtatorul de cuvant al Parchetului Tribunalului Dolj, Magda Badescu.

Cei doi traiau impreuna de aproximativ doi ani si aveau impreuna o fetita de doua luni.

Adolescenta, Florina Alexandra Blanete, le-a declarat anchetatorilor ca tanarul, Marian Broboana, o batea frecvent, iar in luna iulie a tuns-o la chelie, dupa ce a lovit-o.

Copilul celor doi a fost luat in plasament de catre reprezentatantii Directiei de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Dolj, iar tanara este cercetata pentru omor.
 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Plangere penala in cazul rinichiului primit in 3 zile de Arsinel. "Exista suspiciuni firesti"

Asociatia pentru Solidaritate si Empatie "Claudia Safta" va depune o plangere penala fata de ICUTR Cluj, solicitand justitiei sa lamureasca daca s-au respectat regulile si criteriile de transplant in cazul Alexandru Arsinel.

COD GALBEN de ploi, descarcari electrice si vant puternic. Care sunt zonele afectate

Meteorologii au emis un cod galben de ploi, descarcari electrice, si intensificari ale vantului, valabil de marti, ora 15:00, pana miercuri, ora 03:00.

Ce au gasit politistii din Timis in calculatoarele unor gemeni, fii de avocat si studenti la drept

Scandal urias in orasul Sannicolaul-Mare din judetul Timis, unde doi frati gemeni, fii de avocat si studenti la drept, sunt banuiti de pedofilie si distribuire de materiale pornografice cu minore.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.