Microbuz răsturnat în șanț pe DN71. Șoferul a mers prea repede pe ploaie

×
Publicitate

Un microbuz de transport persoane s-a răsturnat într-un şant de pe marginea Drumului Naţional 71, între Bucureşti şi Târgovişte.

Afară ploua şi, potrivit poliţiştilor, şoferul, un bărbat de 40 de ani din Sinaia, nu ar fi adaptat viteza la condiţiile de drum.

A pierdut controlul volanului şi a pus la pământ mai multe indicatoare, terminând cursa pe un câmp. Din fericire, în microbuz nu se aflau pasageri, iar şoferul a scăpat nevătămat.

Maşina însă, a fost serios avariată. Bărbatul a fost testat şi nu consumase alcool, potrivit agenţilor de la Brigada Rutieră.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
3,8 milioane de români ar putea avea lift în fața blocului, gratis. Care e condiția esențială

O nouă lege votată de Parlament prevede montarea de ascensoare exterioare, finanțate atât de la bugetul de stat, cât și din fonduri europene.

Peste 30.000 de români au cerut ajutor din cauza caniculei în ultimele 48 de ore. Temperaturile au atins 46 de grade în țară

În a doua zi de foc adusă de codul roșu, temperaturile resimțite au urcat până la 46 de grade în Brăila și Buzău. De altfel, în ultimele 48 de ore, peste 30 de mii de oameni doborâți de soare au cerut ajutor la 112.

Peste 400 de persoane moarte la „azilul groazei” din Bihor, găsite îngropate pe un câmp. Detalii șocante din ancheta DIICOT

Acuzații oribile vizează un nou azil al groazei descoperit în Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine fără autorizație peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Recomandări
Președintele Nicușor Dan, despre criza politică: ”Responsabilitatea este la partide. Aștept să vină cu soluția de majoritate”

Președintele Nicușor Dan a vorbit, marți, într-o conferință de presă, despre criza politică actuală, după aproximativ două luni fără un Guvern cu puteri depline, și a explicat de ce nu va mai face propuneri de premier fără garanția unei majorități.

Peste 400 de persoane moarte la „azilul groazei” din Bihor, găsite îngropate pe un câmp. Detalii șocante din ancheta DIICOT

Acuzații oribile vizează un nou azil al groazei descoperit în Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine fără autorizație peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Rezultatele la Evaluarea Naţională 2026, publicate mai devreme. 79% dintre elevi au medii mai mari sau egale cu 5

Rezultatele inițiale ale Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a au fost publicate marți, 30 iunie 2026, la ora 17:00, pe platforma dedicată examenului. Datele reflectă performanțele obținute înainte de perioada contestațiilor.